Чому важливо зробити читання звичкою вашої дитини?

"Не давай ты мне богатства,
Царских зал раззолоченных!
Дай мне вырастить на славу,
Дай взлелеять мной рожденных..."
(Эврипид "Ион")

Це питання заслуговує на увагу кожного батька. Від того, шановні батьки, скільки зусиль і часу ви приділяєте щодня на прилучення вашої дитини до читання, багато в чому залежить її майбутнє.

Для розвитку таких здібностей, як уміння читати, говорити, існують чіткі фази, своєрідні "вікна розвитку". Доти, поки ці "вікна" відкриті, названі здібності можуть розвиватися. Наприклад, для здатності до читання "вікно" закривається в 12-15 років, а для мовного розвитку - в 9-10 років. Ці біофізичні процеси лежать в основі мовної здатності до читання. Без чого неможливий розвиток абстракції, творчих можливостей, здатності приймати рішення й учитися.

В розвинених країнах вже зрозуміли, що тільки СУСПІЛЬСТВО, ЯКЕ ЧИТАЄ МОЖЕ БУТИ СУСПІЛЬСТВОМ, ЩО МИСЛИТЬ. Прийшло розуміння того, що суспільству, яке хоче використовувати новітні досягнення людської думки, потрібно, щоб людей, які миcлять було якнайбільше. На програми по прилученню дітей і молоді до читання в багатих країнах витрачаються колосальні гроші. Ну, а що робити нам коли нема коштів? А нам треба починати... з себе. Які гроші потрібні для того, щоб татові або мамі викроїти півгодини-годину кілька разів на тиждень на заняття з дитиною читанням? Вагаєтесь у виборі книги? Дома немає потрібної літератури? Але у нас є ще дитячі бібліотеки з гарними фондами і фахівцями. Книги видаються безкоштовно терміном до 30 днів. Можливо знайти час для відвідування бібліотеки один раз на місяць? Безумовно.

Сімейні читання.

Читання в родині - давня традиція.

Головна відмінність сімейних читань від інших його видів - класного, позакласного і домашнього, полягає в тому, що батьки, за допомогою книги, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням його моральності. Тому сімейні читання - це розмова батьків з дітьми про моральність, спонукальним стимулом якого є спільне читання твору літератури.

Створити умови для пізнавальної діяльності дитини, стимулювати її, направляти її міркування - от головна задача батьків, що визначає їх ведучу роль в організації сімейних читань. Для надання допомоги батькам в освоєнні цієї ролі при школах і бібліотеках створюються групи сімейних читань для дітей від 6 до 10 років.

Програма - основа сімейних читань.

Програма - це не бібліографічний список літератури. Вона складається з варіантів для дітей різних віків - від 6-7 років і т.д до 16-17 років і має рекомендаційний характер. 

Програми можуть запропонувати у бібліотеках для дітей міста.

Контакти найблищої бібліотеки ЗНАЙТИ


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ ! БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПРАЦЮЮТЬ В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ. ПІДГОТУЄМО МАТЕРІАЛИ ЗА ВАШИМИ ЗАМОВЛЕННЯМИ. ЧЕКАЄМО НА ВАШІ ЗАПИТИ

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"