Фото з архіву Центральної бібліотеки для дітейПримус, особистий приклад, переконання ... Якими інструментами користуються сучасні батьки?

Дитячі бібліотекарі міста пропонують винести дане питання для обговорення на "МІСЬКУ БАТЬКІВСЬКУ ВІРТУАЛЬНУ РАДУ" (Фото з архіву Центральної бібліотеки для дітей)

Давайте обговоримо!

Підсумки обговорення:  

- Вважаю своїм обов'язком ознайомити дитину з усім що його може зацікавити, чи то книга, чи то гурток, чи гра. Все що стосується його дозвілля, не має бути примусом, не треба робити дитину заручником своїх вподобань або своїх нездійсненних дитячих мрій. 

- На мій погляд, краще розвивати довірливі стосунки зі своєю дитиною, проводити спільне дозвілля, наприклад, читати книжки у родинному колі. Така корисна сімейна традиція

- Дітей потрібно підбадьорювати, заохочувати демонструвати впевненість у їхньому успіху, у їхніх можливостях. щоб бути гарними батьками потрібно бути друзями зі своїми дітьми.

Думки дітей:

Имя: Максим (15 років), активний учасник групи "Люди майбутнього" 

Сообщение: Для взаимодействия у родителей с детьми должна быть полная гармония во взаимоотношениях, доверие и любовь 

Имя: Игорь (14 років), активний учасник групи "Люди майбутнього"
Сообщение: Хорошо когда родители своим примером подталкивают ребенка к саморазвитию 

Имя: Артем (15 років), активний учасник групи "Люди майбутнього"
Сообщение: Я за поощрения со стороны родителей и против укора и жесткого контроля

Дякуємо всім активним та небайдужих городянам за обговорення.

 Думки небайдужих городян

(орфографія та пунктуація авторів збережена):

Имя: Сергей
Сообщение: Щоб заохотити дитину до читання, треба розпочинати з яскравих книжок за інтересами. Машинки, динозаври і т.д. Якщо з'являється питання, треба відповідь шукати в книгах, а не в інтернеті. І ніякого примусу

Имя: Анастасия
Сообщение: Я мама пятилетней доченьки. Я думаю, что в семейном образовании главное - близость родителей и ребенка. Она достигается общими занятиями, разговорами, увлечениями.
Книга, прочитанная мамой, дает много поводов поговорить - обсудить саму книгу, посмотреть фильм или мультик по ее мотивам, ввести героя книги в детскую игру

Имя: Ганна Миколаївна
Сообщение: Я мама і бабуся. Завжди намагалася виховувати дітей своїм прикладом. Вчила їх додержуватися слова, бути відповідальними та чесними. Ніколи не обіцяла дітям того, чого не могла виконати. В нашій сім’ї завжди у всіх були свої обов’язки. Зараз допомагаю своїм дітям виховувати онуків. Впевнена, що дітей треба частіше хвалити, заохочувати, завжди помічати якісь дрібнички, старанність, творчість при виконанні роботи. Але важливо не перестаратися з контролем, щоб не втратити довіру дитини. Впевнена, що увага, доброзичливість та приклад батьків – запорука успіху у вихованні.

Имя: Алла
Сообщение: Моей дочери 13 лет. Уже 13… Особых трудностей в воспитании как- то и не было. Разные моменты, конечно, бывали. Но мы всегда находили общий язык. Важно рвзговаривать с ребенком, интересоваться его жизнью, уметь слушать и слышать его, а не просто делать вид, задавая дежурные вопросы - быть не просто мамой, но и другом. Дети очень чувствуют фальшь. Поэтому стараюсь бать искренней и честной. Как бы занята я не была, всегда нахожу время на общение с дочкой: интересуюсь делами в школе, ее планами на ближайшее время, тем, как прошел день и т. д. Стараюсь не назидать, не читать нотации, когда вижу, что она сделала что-то не так, а просто поговорить, ненавязчиво подсказать выход из трудной ситуации. Она очень любит наши «посиделки». Меня радует то, что она доверяет мне, видит во мне друга…

Имя: Анна
Сообщение: Маю синочка 9 років. Вважаю своїм обов'язком ознайомити його з усім що його може зацікавити, чи то книга, чи то гурток, чи гра. Все що стосується його дозвілля, не має бути примусом, не треба робити дитину заручником своїх вподобань або своїх нездійсненних дитячих мрій. Що стосується школи, то тут - без компромісів. Це його обов'язок! Тому шкільну програму читає іноді без задоволення, але це є необхідністю. А от що стосується інших книжок, то бібліотекар завжди цікавиться, що дитині подобається, що б він хотів прочитати. А головне, говорить кожного разу, якщо книжечка не сподобалась не треба себе примушувати дочитувати, приходь ми підберемо іншу.

Имя: Галина
Сообщение: На мій погляд, краще розвивати довірливі стосунки зі своєю дитиною, проводити спільне дозвілля, наприклад, читати книжки у родинному колі. Така корисна сімейна традиція 

Имя: Андрей
Сообщение: На протяжении почти десяти лет моя дочь посещает детскую библиотеку №2 на ж/м Парус-2. Благодаря помощи персонала были выбраны книги, которые сыграли важную роль в развитии ребенка. Мероприятия образовательного и творческого характера вызвали у моего ребенка стремление всесторонне развиваться и проявлять себя в различных дисциплинах. 

Считаю, что наличие детской библиотеки на территории нашего жилого массива является очень важным фактором в развитии подрастающего поколения. Отец читательницы б-ф №2.

Имя: Інна
Сообщение: Доброго дня! Хочу також висловити думки, як заохотити дітей читати. Зазвичай діти все повторюють за батьками, тож особистий приклад це добра мотивація. Головне ні в якому разі не використовувати читання як покарання ( а такі випадки на жаль існують). Ще ми регулярно відвідуємо бібліотеку- філіал 17, там є безліч цікавих книг, і бібліотекарі мають до дітей чудовий підхід, цікавляться тим хто, що любить читати, і завжди так підбирають книгу, що вона дійсно захоплює маленьких читачів. Також в цьому філіалі раз на тиждень проходить гурток, де з читачами проводять інтелектуальні бесіди, та в ході заняття підводять до того, що читати це вкрай важливо. Дякую бібліотекарям за їх працю і натхнення!

Имя: Вероника
Сообщение: Прекрасная мысль – организовать такую площадку для обсуждения родительского опыта. Сама я всегда считала, что лучший способ — это договариваться с ребенком. Но решила узнать мнение сына (8 лет). Удивлена безмерно, ответ его таков: лучше меня заставлять, а не рассказывать, зачем это делать. Теперь думаю, как быть дальше) 

Имя: Олена
Сообщение: Дітей потрібно підбадьорювати, заохочувати демонструвати впевненість у їхньому успіху, у їхніх можливостях. щоб бути гарними батьками потрібно бути друзями зі своїми дітьми.

Имя: Климентій
Сообщение: Перш за все, дуже важливо налагодити взаємовідносини з дитиною. Тоді можна буде спонукати дитину до саморозвитку і власним прикладом, і на прикладі відомих видатних людей, і заохоченням

Имя: Катерина
Сообщение: Мы дома с ребенком договариваемся! Вместе всегда находим выход!

Имя: Анна
Сообщение: Когда дочь была маленькой, конечно, было и мягкое принуждение (надо, ты обязана...), позже - только разъяснение, обсуждение ситуаций. Вопросы : а что будет, если поступить так

Имя: Игорь
Сообщение: В детстве не обойтись без принуждения, а позже - только через понимание - к осознанию.

Принько Ольга - багатодітна мати 3-х читачів:
Маю 3-х синів різного віку 5-ти, 7-ми і 12- років. Хлопчики різні за характером. До кожного свій метод виховання. У вихованні цікавості до читання дуже допомагає дитяча бібліотека. Як правило, діти починають захоплюватися читанням з казок. У нас навпаки: спочатку захопили дитячі енциклопедії з країн та техники, а вже потім - казки. Ми не нав'язували дітям власні вподобання. Важливо рахуватися з інтересами дітей.

Васько Оксана - мати доньки - студентки і сина 9 років.
Ми записані у бібліотеку вже багато років всією родиною. Виховуємо позитивне ставлення до бібліотеки і книги тим, що беремо активну участь у всіх бібліотечних подіях. Сину дуже подобається разом зі мною робити ролики на Ваші конкурси. Так цікаво і корисно можно проводити вільний час всій родині.

Рудковська Тетяна - мати 2-х донечок 6 -ти і 3-х рочків.
Нам подобається гурток у бібліотеці. Дитинка робить саморобку і у неї виховується усидливість. Коли наша донечка пішла в цьому році у перший клас, у неї не було проблем з усидливістю завдяки бібліотечному гуртку. Дуже чекаємо закінчення карантину для живого спілкування у бібліотеці. 


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"