Обговорюємо актуальні питання ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ батьків у сфері всебічного виховання дітей.

Пропонуємо до обговорення в січні наступне питання:

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD (розділ 5), у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин.

Шановні батьки, як ви вважаєте інтернет для дитини це користь та розваги чи джерело небезпеки? З якого віку Ви вважаєте безпечним входження людини до всесвітньої мережі? Яка роль батьків на цьому шляху? А держави?

Підсумки обговорення в січні-лютому наступного питання:

- Звичайно, зараз неможливо уявити світ без інтернету. Але нам, батькам, дуже потрібно регувати час, який дитина проводить за комп'ютером, або за іншими гаджетами.
- Безпека в Інтернеті це дуже важлива тема, бо скільки й користі, стільки ж і шахрайства є у «всесвітній павутині». Признаюсь, я не дуже багато звертала уваги на те, де саме проводить свій вільний час моя дитина, коли користується гаджетами.

Пропонуємо для ознайомлення список корисних інтернет-посилань на тему "Безпека дітей в інтернеті", підготовлений фахівцями Централізованої системи бібліотек для дітей

Думки небайдужих городян (орфографія та пунктуація авторів збережена):

Имя: Мар'яна
Сообщение: Інтернет у житті дорослої люди з'явився вже у віці, коли ти вмієш відділити реальне від віртуального. Наші ж діти народились з Інтернетом: з самого малку дитина знає де і як негайно знайти улюблені мультфільми. Потім коли дорослішає, починає розуміти, що й для навчання та хобі є безліч інформації в Інтернеті. А ще для спілкування... Для дітей немає жодної різниці де відбувається діалог - і той, і цей світ для них єдині. Безпека в Інтернеті це дуже важлива тема, бо скільки й користі, стільки ж і шахрайства є у «всесвітній павутині». Признаюсь, я не дуже багато звертала уваги на те, де саме проводить свій вільний час моя дитина, коли користується гаджетами. Завдяки цьому обговоренню я більше почала замислюватись, як правильно все ж таки поставити спілкування з донькою, щодо її безпеки в Інтернеті. Також дякую фахівцям бібліотеки № 15 за пораду пройти онлайн-курс для батьків «Безпека дітей в інтернеті» на сервісі «Дія». Там і справді дуже багато корисної інформації щодо цієї теми. Ми вже в родині почали виконувати деякі вправи, які там пропонують зробити.

Имя: Юлія
Cообщение: Звичайно, зараз неможливо уявити світ без інтернету. Але нам, батькам, дуже потрібно регувати час, який дитина проводить за комп'ютером, або за іншими гаджетами. Також, обов'язково потрібно використовувати «батьківський контроль». Але лише для навчання мої діти 3-4 години проводять за компом. А хочеться ще ж і погратися. Ось і виходить, що здоров'ю користі нема та і не завжди інформація є потрібною. А саме погане, що віртуальне спілкування замінює живе. Тому «-» більше ніж «+»

Имя: Анна Степановна
Сообщение: Интересно знать какие-то рекомендации от специалистов. Мы в семье ежедневно дозируем пребывание ребёнка в инете.(общение с детьми,игры) . На познавательные цели уроки времени уходит около 2-х часов. Стараемся поощрять познавательные "находки"(как это интересно! Ой, а я этого не знала!)

Пропонуємо для ознайомлення список корисних інтернет-посилань на тему "Безпека дітей в інтернеті", підготовлений фахівцями Централізованої системи бібліотек для дітей

Имя: Ирина
Сообщение: Дуже багато часу сучасні діти проводять за компютером: ігри, спілкування в соцмережах та пошук різної інформації. Безперечно, Інтернет для дитини – це перш за все інформація, допомога в навчанні. Але існує дуже багато ризиків, особливо для дітей: ігрова залежність, доступ до небажаних сайтів, шкідливість для здоровя від довготривалого перебування за монітором. Батькам потрібно контролювати перебування дитини у всесвітній мережі та навчити, в першу чергу дотримуватися правил безпечного Інтернету.

Имя: Анна
Сообщение: Своему ребёнку позволяем путешествовать в инете не более 1 часа в день (то ли общение со сверстниками, то ли игры). На поиск информации для учёбы или интереса больше. Обязательно интересуемся: : какие сайты помещаются, что интересного найдено, просим показать или рассказать. Обязательно хвалим, удивляемся .

Имя: Валентина
Сообщение: Интернет - это наши сегодняшние реалии. Желательно, что бы подросток от инета получал не только развлечения (пассивный элемент), но познавательную информацию (активная составляющая). А это зависит от семьи, от ее приоритетов. Если мало внимания уделяют взрослые, он будет искать ответы в инете. Ведь детские годы - самые активные по усвоению информации. Не секрет, многим родителям проще, когда ребенок занят в инете, а не отвечать на постоянные "почему ?"Задача родителей (а ребенок основное время проводит в семье) научить ребенка азам, а потом и культуре пользования инетом, как в свое время учили азам,а потом и культуре чтения книги. Не стоит сбрасывать со счетов и круг общения подростка. Он не может себе позволить быть "белой вороной" среди сверстников. И очень хорошо, когда есть контакт между родителями и ребенком. Я считаю, что для детей более безопасный возраст после 12- лет. Уже есть определенный жизненный опыт, заложенный семьей и школой. Например в в Голландии детям до 12 лет официально запрещено иметь и пользоваться мобильными телефонами. Итак, пользование инетом должно быть не раньше 12 лет , под "аккуратрым" и заинтересованными присмотром и направлением родителей. Роль государства? Хотелось бы больше интересных и познавательных ( а не назидательных) программ для детей. Ведь так хочется верить,что государство всерьёз озабочено гармоничным развитием подрастающего поколения, будущего Украины.

Имя: Иринэ
Сообщение: Дети, рождённые в эпоху интернета, принципиально другие. Они могут находиться в сети до бесконечности. Хорошо ли это? Интернет может сформировать привязанность ребенка. Поэтому стоит оттягивать приобщение детей и очень внимательно следить сколько ребенок проводит времени в интернете. Отказаться от интернета невозможно, но главное, чтобы ребенок не стал пленником. Опять всё должно быть в меру В современном мире без интернета и гаджетов невозможно жить. Польза ведь от них тоже большая..

Имя: Катерина
Сообщение:Говорить о пользе интернета можно лишь тогда, когда он используется как дополнительное средство в обучении и развитии детей. Главными же должны оставаться родители. Они отвечают за воспитание ребенка, а не интернет. Ребенок, который погрузился в компьютерный мир, выпадает из мира реального. Время, которое он проводит у экрана, он не общается с родителями и сверстниками. Получается, что интернет заменяет ребенку живого человека, что для малышей не допустимо. Ребенку нужно человеческое общение. Интересный мультик не должен заменять ему маму и папу. Психика ребенка только формируется, поэтому информация, которую он получает, должна быть отфильтрована. Если родители не контролируют, что смотрит ребенок, во что он играет на компьютере, всегда есть шанс, что малыш столкнется с тем, к чему не будет готов.
Маленький ребенок – непоседа. Постоянно двигаясь, он тем самым тренирует свое тело. Компьютер же вынуждает ребенка сидеть на одном месте. Таким образом, подолгу находясь возле компьютера, ребенок теряет время, которое мог бы потратить на бег, прыжки и подвижные игры. Самые явные проблемы, которые грозят детям, подолгу сидящим у экранов – это неправильная осанка и ухудшение зрения. Чтобы не возникло проблем с позвоночником и осанкой, родителям нужно позаботиться о правильном стуле и столе.  В сегодняшнем мире дети не могут быть отлучены от мира интернета. Другое дело, каковы запросы у детей и как при этом потворствуют им родители.

Имя: Галина
Сообщение:Інтернет для нас усіх, а особливо, для дітей має як свої переваги так і недоліки. Це - сучасний інструмент, яким треба вчитися і дітям, і дорослим грамотно користуватися. У колі родини від нас залежить який приклад ми, як батьки, надаємо своїм дітям.
У нашій сім'ї ми цінуємо живе спілкування, тому завжди залишаємо вільний час для теплої бесіди, спільних ігор, цікавої сумісної творчості. Але, звичайно, з інтернетом зручно спілкуватися із друзями в різних країнах, швидко знаходити потрібну інформацію, дізнаватися про цікавеньке у всьому світі, проходити дистанційно онлайн навчання. Краще буде, якщо спочатку діти разом із батьками знайомляться з інтернетом. На мою думку, від самої людини залежить зробити так, щоб інтернет давав користь та розвиток особистості.

Имя: Алла
Сообщение: Інтернет - це всього потрохи: і користь, і розваги, і небезпека.

Давайте обговоримо!


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"