ІНФОРМАЦІЙНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
ДО 90-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ВСЕВОЛОДА ЗІНОВІЙОВИЧА НЕСТАЙКА
(1930-2014)

Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу.
Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити
В. Нестайко

30 січня 2020 року виповнюється 90 років від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка (1930-2014) – одного з найулюбленіших дитячих письменників, класика сучасної української дитячої літератури. Його твори видавалися багатьма мовами світу, загальним накладом понад 2 млн. примірників. Найпопулярніший твір – трилогія «Тореадори з Васюківки» («Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Незнайомець з 13-ї квартири» (1966), «Таємниця трьох невідомих» (1970).
Народився майбутній письменник у Бердичеві, на Житомирщині, в родині службовця. За сімейною легендою, мама народила Всеволода в перерві між читанням Ремарка. Після пологів акушер жартома сказав їй: "Мадам! У вас, здається, з'явився письменник!"
Дідусь майбутнього письменника був відомим громадським діячем, деканом і настоятелем Української Греко-Католицької церкви у Бучачі. Кажуть, що саме від нього, хлопець успадкував почуття гумору. Батько письменника під час Першої світової війни був січовим стрільцем у австрійській армії. На початку 1930-х років він був заарештований радянською владою й загинув у концентраційному таборі, коли сину було всього три роки.
Мати Всеволода викладала російську мову та літературу ще до війни. А під час Першої світової була сестрою милосердя в російській імператорській армії. Після смерті чоловіка, рятуючись від страшного голодомору, переїхала з сином у Київ до сестри. В роки Другої світової війни та німецької окупації вона організувала маленьку підпільну школу, де серед інших дітей навчався і її 11-літній син.
У першому класі хлопчик був чи не найменшим у класі й дуже хотів швидше вирости. За порадою однокласника він прив'язував до однієї ноги важку праску, до другої – цеглину, хапався за верхню планку одвірка і висів, доки вистачало сил, намагаючись витягти своє тіло. А ще годинами стояв під дощем та лягав спати о сьомій...
Через важкі реалії війни, кілька класів школи Всеволоду довелося пропустити: він не вчився у п'ятому та дев'ятому класах. Курс дев'ятого класу пройшов самостійно за два місяці. Десятилітню загальну середню школу Всеволод закінчив з одною четвіркою в атестаті й зі срібною медаллю.
Хлопець дуже любив читати пригодницькі твори Джека Лондона, Жюля Верна, Миколи Трублаїні й частенько мріяв про море, хотів стати капітаном і мандувати в далекі краї. Однак через проблеми із зором, нездатність розрізняти зелений та червоний кольори, мрії так і залишились мріями.
Після школи юнак вступив на слов'янське відділення філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Й у 1952 році успішно закінчив навчання.
Ставши дорослим, В. Нестайко дуже захотів повернутися в дитинство. «А коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство, згадував письменник, – догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам'ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше».
Перше оповідання для дітей Всеволод Нестайко надрукував у журналі «Барвінок» у 1954 р., а перша книжка – «Шурка і Шурко» – побачила світ у 1956 р.
Всеволод Зіновійович працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік талановитий письменник завідував редакцією у видавництві «Веселка».
За його повістями та оповіданнями знято фільми: «Одиниця з обманом», «Чудеса в Гарбузянах». У 1965 р. на Харківській кіностудії Самарій Зелікін зняв фільм «Тореадори з Васюківки». У 1968 р. стрічка отримала Гран-прі на кінофестивалі в Мюнхені (Німеччина) й першу премію в Австралії. Для показу її закупили 72 країни світу. Не показали лише в Україні.
Після проголошення Незалежності України В. Нестайко разом з письменником і редактором Іваном Малковичем підготували нову авторську редакцію книги «Тореадори з Васюківки». Твір позбавили деяких ідеологічних пережитків минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному читачеві. З'явилися в ньому й нові епізоди.
На початку 2000 р. В. Нестайко надрукував у «Барвінку» свою нову повість-казку «Ковалі щастя, або Новорічний детектив». Останній його твір «Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки» вийшов з-під пера в 2009 р. Того ж року казка Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі» стала однією з найпопулярніших в Україні. На Національному радіо України письменник вів програму «Радіобайка Всеволода Нестайка».
Всеволода Нестайка читали всі. Важко повірити тим, хто скаже, що нічого не чув про «Тореадорів з Васюківки» чи «В країні сонячних зайчиків». На його текстах виростали покоління, його визнавали й давали літературні премії, та найбільше його любили діти. А все тому, що він писав не стільки про дітей, скільки для них, не втративши дитину у собі й розуміючи, що захоплює читача. «Саме від дорослих залежить, чи будуть їхні діти щасливими», – вважав В. З. Нестайко. Будучи родом з дитинства, Всеволод Нестайко сповна реалізував себе у дитячій літературі і був самодостатнім у цьому.

ТВОРИ В. З. НЕСТАЙКА:

• «Тореадори з Васюківки» (трилогія):
   - «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964)
   - «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966)
   - «Таємниця трьох невідомих» (1970)
• «В Країні Сонячних Зайчиків» (трилогія):
   - «В Країні Сонячних Зайчиків» (1959)
   - «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988)
   - «В Країні Місячних Зайчиків»
• «Шурка і Шурко» (1956) – збірка оповідань
• «Це було в Києві» (1957) – збірка оповідань
• «Марсіанський жених» (1968) – п'єса
• «Робінзон Кукурузо» (1970) – п'єса
• «Вітька Магеллан» (1975) – п'єса
• «Одиниця з обманом» (1976) – повість
• «Пригоди Грицька Половинки» (1978) – повість
• «Пригоди журавлика» (1979) – повість
• «Незвичайні пригоди у лісовій школі» (1981) – повість
• «Пересадка серця» (1983) – п'єса
• «Чудеса в Гарбузянах» (1984) – повість
• «П'ятірка з хвостиком» (1985) – повість
• «Скринька з секретом» (1987) – повість
• «Слідство триває» (1989) – збірка п'єс
• «Таємничий голос за спиною» (1990) – збірка детективів
• «Чорлі» (1995) – повість-казка
• «Ковалі Щастя, або Новорічний детектив» (2003) – детективна казка
• «Чарівні окуляри» (2006) – повість-казка
• «Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки» (2009) – продовження повісті

ВІДЗНАКИ:

 • Літературні премії:

- Премія імені Лесі Українки (1982) – за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»
- Премія імені Миколи Трублаїні – за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»
- Премія імені Олександра Копиленка – за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»
- Друга Премія Першого Всесоюзного конкурсу на кращу книгу для дітей – за повість в оповіданнях «П'ятірка з хвостиком»
- Відзнака «Золотий письменник України» (2012)

 • Міжнародні нагороди фільмів, які знято по мотивах творів В. Нестайка:

- Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в Мюнхені (Німеччина, 1968) – за телефільм «Тореадори з Васюківки»
- Головна премія Міжнародного фестивалю в Алегзандрії (Австралія, 1969) – за телефільм «Тореадори з Васюківки»
- Премія Всесоюзного кінофестивалю в Києві (1984) – за кінофільм «Одиниця з обманом»
- Спеціальний приз на кінофестивалі в Габровому (Болгарія, 1985)

 •  У 1979 р. рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури
 •  У 2004-му чергове перевидання «Тореадорів із Васюківки» визнане книгою року в номінації «Література для підлітків»
 •  В 2010 р. письменника нагородили Орденом князя Ярослава Мудрого

***

У списку представлені книги, літературно-критичні статті, сценарії заходів, електронні ресурси, що висвітлюють життя та творчість письменника. Список містить вступну статтю, яка знайомить з біографією митця.
Запропоновану літературу можна знайти у фондах Централізованої системи бібліотек для дітей м. Дніпра.

ТВОРИ ПИСЬМЕННИКА:

Нестайко, Всеволод Зиновійович. В Країні Сонячних Зайчиків : казкові повісті / В. З. Нестайко ; [відп. ред. О. Донічева ; худож. О. Воронкова]. – К. : Країна мрій, 2011. – 288 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 08, 11, 14, 15, 19

Нестайко, Всеволод Зиновійович. В Країні Сонячних Зайчиків ; Незнайомка з Країни Сонячних зайчиків ; В Країні Місячних зайчиків : казкові повісті / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 352 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати) (Улюблені книжки).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Загадковий Яшка ; Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2019.–- 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 13

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Загадковий Яшка ; Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2017. – 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 07, 10, 13, 14, 19, 26

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Секрет Васі Кицина ; Енелолик, Уфа і Жахоб'як / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2019. – 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 07, 13

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Секрет Васі Кицина ; Енелолик, Уфа і Жахоб'як / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2018.–- 128 с : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Секрет Васі Кицина ; Енелолик, Уфа, Жахоб'як / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2017. – 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 03, 06, 08, 11, 17, 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Сонце серед ночі ; Пригоди в Павутинії / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2017. – 206 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 03, 04, 06, 08, 15, 17, 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Таємний агент Порча і козак Морозенко ; Таємниці лісею "Кондор" / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2018. – 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі : Таємний агент Порча і козак Морозенко ; Таємниці лісею "Кондор" / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2017. – 128 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
б/ф 03, 08, 09, 11, 13, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Дивовижні пригоди незвичайної принцеси : повість-казка : для мол. шк. віку / В. З. Нестайко ; худож. О. Воронкова. – Вид. 2-ге, переробл. – К. : Країна мрій, 2010. – 48 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 04, 09, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 28

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Загадка старого клоуна : [повесть] / В. З. Нестайко ; ил. Ю. Радич-Демиденок. – К. : Країна мрій, 2011. – 272 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 03, 04, 06, 08, 11, 13, 17, 25, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Казкові пригоди Грайлика : пригоди третя і четверта : Золоті терези дідуся Татая : Три секрети Заги Маго / В. З. Нестайко ; іл. О. Чичик. – Нова авт. ред. – К. : ОСМА, 2015 ; 2015. – 112 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 06, 10, 14, 15, 24, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Ковалі щастя ; Старовинне дзеркало : [казкові оповідання] / В. З. Нестайко, В. Гуріна ; [худож.: К. В. Самойлов, Л. В. Бєлякова]. – Х. : Белкар-книга, 2010. – 48 с. : іл. – (Промінець).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Космонавти з нашого будинку : повість і оповідання / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2011. – 352 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 08, 09, 11, 13, 17, 26, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Космонавти з нашого будинку : повість і оповідання / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 352 с. : іл. – (Найкращі твори Всеволода Нестайка).
ЦДБ(с), б/ф 02, 04, 06, 07, 10, 11, 14, 15, 16, 19, 24, 25, 30

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя / В. З. Нестайко ; з іл. дітей ; [ред.: І. Малкович, С. Дерманський]. – Вид. 15-е. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 160 с. : іл.
б/ф 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя / В. З. Нестайко ; з ілюстр. дітей ; [ред.: І. Малкович, С. Дерманський]. – Вид. 11-те. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 160 с. : іл. – (Для малят від 2 до 102).
ЦДБ(мл), б/ф 04, 11, 26

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків : казкова повість / В. З. Нестайко ; [худож. О. Воронкова]. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 112 с. : іл.
б/ф 02

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків : повість-казка / В. З. Нестайко ; [худож.-іл. О. Томків]. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2017. – 128 с. : іл. – (Богданова шкільна наука в початковій школі).
б/ф 03, 08, 09, 11, 14, 15, 16, 17, 25, 28
Нестайко, Всеволод Зиновійович. Неймовірні детективи : [повісті] / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2011. – 400 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 06, 07, 10, 13, 16, 24, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Нові пригоди в лісовій школі / В. З. Нестайко ; мал. Т. Юрченко. – Харків : Ранок, 2005. – 128 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 08

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Одиниця з обманом ; Дванадцятка з хвостиком ; Пригоди Грицька Половинки, або Інопланетяни з п'ятого класу : повісті й оповідання для дітей / В. З. Нестайко ; мал. Є. Житник. – Харків : Школа, 2017. – 320 с. : іл. – (Майстри української дитячої літератури).
б/ф 02

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Одиниця з обманом ; П'ятірка з хвостиком ; Супер "Б" з "фрикадельками" : [повісті] / В. З. Нестайко ; [худож. К. В. Самойлов]. – Харків : Белкар-книга, 2013. – 416 с. : іл. – (Скарбничка школяра).
ЦДБ(с), б/ф 06, 08, 09, 11, 14, 15, 16, 25, 26

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця ; Казка про Жарт-Птицю : казкові повісті / В. З. Нестайко ; іл. О. Чичик. – К. : КМ-БУКС, 2016. – 96 с. : іл.
б/ф 02

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Пригоди близнят-козенят / В. З. Нестайко ; [худож. А. С. Цуканова]. – Харків : Ранок, 2015. – 80 с. : іл. – (Улюблена книга дитинства).
б/ф 17

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Пригоди близнят-козенят ; Пошукове бюро знахідок "Кузя, Зюзя і компанія" : казкові повісті / В. З. Нестайко. – К. : ОСМА, 2015. – 96 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 02, 08, 13, 19

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Приключения близнецов-козлят / В. З. Нестайко. – Харьков : Ранок, 2015. – 80 с. : іл. – (Любимая книга детства).
ЦДБ(мл), б/ф 03, 04, 06, 08, 09, 10, 11, 15, 16, 17, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Пригода в кукурудзі : оповідання / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 208 с. : іл.
б/ф 04, 10

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Пригода в кукурудзі : оповідання / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 208 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати) (Улюблені книжки).
б/ф 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Супер "Б" з "фрикадельками" : повісті / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2011. – 288 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 06, 07, 16, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Супер "Б" з "фрикадельками" : повісті / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 288 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Таємниця Віті Зайчика ; Пригоди Грицька Половинки : повісті / В. З. Нестайко ; [худож.: К. В. Самойлов, Н. О. Ель Маулюд]. – Х. : Белкар-книга, 2010. – 288 с. : іл. – (Скарбничка школяра).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів : нова авт. ред., з новими епізодами / В. З. Нестайко ; худож. А. Василенко ; [передм. авт.]. – 32-е вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 544 с. : іл. – (Найкращий український дитячий роман).
б/ф 14

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів : нова авт. ред., з новими епізодами / В. З. Нестайко ; худож. А. Василенко. – Нова авт. ред. з новими епізодами. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 544 с. : іл. – (Найкращий український дитячий роман).
ЦДБ(с)

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів : нова авт. ред., з новими епізодами / В. З. Нестайко ; худож. А. Василенко ; [передм. авт.]. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 544 с. : іл. – (Найкращий український дитячий роман).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Чарівний талісман : повісті / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2012. – 288 с. : іл.
ЦДБ(с), б/ф 03, 06, 07, 11, 13, 17, 24, 25, 28

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Чарівний талісман : повісті / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2010. – 288 с. : іл. – (Найкращі твори Всеволода Нестайка).
ЦДБ(с), б/ф 02, 04, 06, 08, 09, 10, 13, 14, 15, 16, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Чарівні окуляри : Правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К. : Країна мрій, 2012. – 192 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 02, 04, 08, 09, 13, 14, 19, 24, 26

Нестайко, Всеволод Зиновійович. Чарівні окуляри : Правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів / В. З. Нестайко ; худож. А. Василенко. – 2-ге вид. – К. : Веселка ; Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2008. – 95 с. : іл.
ЦДБ(мл)

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Чорлі : [повість-казка] / В. З. Нестайко ; [худож. І. М. Смирнова]. – К. : Майстер-клас, 2012. – 64 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).
б/ф 02, 04, 06, 07, 10, 14, 15, 19, 24, 26, 30

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Чорли / В. З. Нестайко ; [пер. Н. Бельченко ; ред. Д. Марков ; ил. И. Смирновой]. – К. : Мастер-класс, 2012. – 64 с. : іл. – (Рекомендуем прочитать).
ЦДБ(мл), б/ф 03, 08, 09, 11, 13, 16, 17, 25, 28

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Удивительные приключения в лесной школе : Секрет Васи Кискина ; Энелолик, Уфа и Страхозаврик / В. З. Нестайко ; ил. В. Харченко ; [пер. Р. Деревянченко ; ред. Т. Вакуленко]. – Харьков : Школа, 2014. – 128 с. : іл. – (Детский бестселлер).
ЦДБ(мл), б/ф 06, 08, 11, 15, 16, 17, 25, 28, 30

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Удивительные приключения в лесной школе : Солнце среди ночи ; Приключения в Паутинии / В. З. Нестайко ; ил. В. Харченко ; [пер. Р. Деревянченко ; ред. Т. Вакуленко]. – Харьков : Школа, 2013. – 208 с. : іл. – (Детский бестселлер).
ЦДБ(мл), б/ф 03, 04, 08, 09, 13, 15, 17, 25, 28

Нестайко, Всеволод Зиновьевич. Удивительные приключения в лесной школе : Тайный агент Порча и казак Морозенко ; Тайны лицея "Кондор" / В. З. Нестайко ; ил. В. Харченко ; [пер. Р. Деревянченко ; ред. Т. Вакуленко]. – Харьков : Школа, 2013. – 128 с. : іл. – (Детский бестселлер).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

ЛІТЕРАТУРА ПРО ПИСЬМЕННИКА:

Література України / [авт.-упоряд.: В. Скляренко, Я. Батій ; іл. Г. Беззубова ; ред. Н. Фоміна]. – Харків : Фоліо, 2009. – 319 с. : іл., фот. – (Дитяча енциклопедія).
ЦДБ(с), б/ф 04, 06, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 19, 24, 28, 30

Мовчун, Антоніна Іванівна. Лауреати премії ім. Лесі Українки дітям / А. І. Мовчун, Л. В. Мовчун. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2012. – 200 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 08

Усі українські письменники / [упоряд.: Ю. І. Хізова, В. В. Щоголева]. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 384 с. – (Іду на урок). – Пристат. бібліогр.
ЦДБ(с), б/ф 02, 04, 07, 08, 09, 10,13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30


***

Бойчук, Альона. Еволюція вітчизняної літератури для дітей / А. Бойчук // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотечна робота. – 2015. – № 10. – С. 14-20. – Бібліогр.: с. 20.

Всеволод Нестайко: дорога до життя : сценарій / Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотечна робота. – 2017. –
№ 12. – С. 18-19.

Досьє на літературних героїв / Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва // Шкільна бібліотека. – 2014. – № 11. – С. 65-67.

Історія в особах : Всеволод Нестайко // Позакласний час. – 2019. – № 12. – С. 12.

Сквиря, О. Ю. Що мають читати сучасні підлітки? : [огляд книжок] / О. Ю. Сквиря // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 4. – С. 99.

Слюсар, А. Ф. Українська дитяча література в іграх / А. Ф. Слюсар // Шкільна бібліотека. – 2016. – № 1. – С. 43-48.

Сонячний казкар : В. З. Нестайко // Шкільна бібліотека. – 2019. – № 12. – С. 93-94.

"Сонячний класик" // Календар знаменних і пам'ятних дат. – Київ, 2019. – № 1, 2020. –
С. 40-49. – Бібліогр.: 46-49.

Українські цікавинки для дітей : [огляд книг] // Шкільна бібліотека. – 2019. – № 3. –
С. 106-107.

Український Андерсен - Всеволод Нестайко : постать ювіляра // Позакласний час. - 2014. – № 12. – С. 14-15.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ:

Біографія Всеволода Нестайка [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://onlyart.org.ua/biographies-poets-and-writers/nestajko-vsevolod-biografiya/. – Назва з екрана.

Всеволод Нестайко. Казки для дітей [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://mala.storinka.org/всеволод-нестайко-казки-для-дітей.html. – Назва з екрана.

Всеволод Нестайко. Повісті для дітей [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://mala.storinka.org/всеволод-нестайко-повісті-для-дітей.html. – Назва з екрана.

Всеволод Нестайко: "Саме від дорослих залежить, чи будуть їхні діти щасливими" [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://uamodna.com/articles/vsevolod-nestayko-same-vid-doroslyh-zalezhytj-chy-budutj-yihni-dity-schaslyvymy/. – Назва з екрана


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"