ІНФОРМАЦІЙНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ
ДО 215-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ГАНСА КРІСТІАНА АНДЕРСЕНА
(1805-1875)

Життя саме по собі є самою прекрасною казкою
  Г. К. Андерсен

2 квітня 2020 року виповнюється 215 років від дня народження всесвітньовідомого данського письменника, казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805-1875). Народився він у невеликому місті Оденсе на острові Фюн у бідній родині. Його батько був шевцем, а мати – прачкою. Хлопчик був єдиною дитиною в сім'ї. Батьки його дуже любили і весь вільний від роботи час віддавали синові. У хлопчика завжди були цікаві іграшки, які майстрував для нього батько.
У своїй автобіографії «Правдива історія мого життя» (1846) Андерсен писав: «Мій батько виконував усі мої бажання. Я повністю займав його думки і серце, він жив мною. У вихідні він робив для мене збільшуване скло, влаштовував театр, виготовляв малюнки, які можна було змінювати, а з них складати історії».
Батько хлопчика був людиною грамотною, любив книги і заохотив до читання й сина. Вечорами, коли по кутках убогої комірки збиралися химерні тіні, він розповідав синові народні казки, читав твори різних письменників, а найчастіше - товсту і дуже цікаву збірку казок «Тисяча і одна ніч». Чи не найбільше в житті любив маленький Ганс слухати ці читання батька і мріяти при тьмяному світлі домашнього вогнища...
З раннього дитинства Ганс Крістіан був тихий і сором'язливий, він не любив гратися з дітьми в гучні ігри, а багато читав, захоплювався театром, складав п'єси і ставив їх у своєму ляльковому театрі, сам майстрував ляльки і шив для них театральні костюми. Інтерес до іграшок і вигадування історій, пов'язаних із ними, він зберіг протягом усього життя.
Хлопчик гарно співав, декламував, і його часто запрошували до себе заможні жителі Оденсе, для яких він був лише забавкою, бо ніхто по-справжньому не допомагав хлопчикові. Всі, хто знав малого Андерсена, були до нього уважними, багато знайомих хвалили і дивувалися його здібностям, пророчили йому блискуче майбутнє.
Ганс часто бігав у притулок для бідних, де старенькі бабусі розповідали йому безліч народних казок та різних історій, а потім вже він сам починав їх розповідати, додаючи багато свого.
Навчався Андерсен у школі для бідних, куди його віддали батьки й був там наймолодшим. На перервах учитель гуляв з ним за руку, щоб його не збили з ніг старші учні.
В 1816 р. у Андерсена помер батько і йому довелося самому заробляти на життя. З 12-ти років хлопець працював підмайстром у ткача, потім - помічником кравця. Далі була праця на сигаретній фабриці... А школу Ганс відвідував час від часу, у вільні від роботи години.

Коли хлопцеві минуло чотирнадцять років, він твердо вирішив поїхати в Копенгаген, хоч і сам ще не знав, ким він хоче стати і що робитиме в столиці. Він плекав мрію про театр, про мистецтво і вірив, що в столиці досягне свого і стане знаменитим.
Опинившись у 1819 р. у великому незнайомому місті, без будь-яких засобів до існування, без освіти, не знаючи ні єдиної душі, Андерсен пережив тяжкі часи. Але він сміливо звертався до незнайомих йому діячів мистецтва - композиторів, артистів, письменників, просив їх перевірити його здібності і прийняти на роботу.
Перші два роки життя в Копенгагені були для нього періодом голодуваннь, моральних страждань і невдач. Пробував працювати у різних галузях, але не мав успіху... Та Андерсен не здавався - багато читав, вивчав латинь, та все ж йому бракувало систематичної освіти.
Нарешті, один із його знайомих, директор Королівського Данського театру Йонас Коллін, вважаючи, що у Андерсена є задатки великого письменника, не обмежився лише добрими порадами, а допоміг йому поступити на навчання у гімназію в місті Слагельсе і виклопотав для нього стипендію. Так шістнадцятирічний Г. К. Андерсен став учнем 2 класу. Наступні п'ять років юнак навчався в школах в Слагельсе і Хельсингера.
Гімназичні роки (1822-1826) були для Андерсена дуже важкими. Молодші від нього однокласники дражнили його, а вчителі сміялися над сином неписьменної прачки з Оденсе, який збирався стати письменником. У вільні від навчання хвилини Ганс писав вірші. Директор гімназії, хоч і був задоволений успіхами Андерсена, не тільки не хвалив його, але й ставився деспотично, глузливо і забороняв писати вірші.
Андерсен називав роки навчання в гімназії найгіршим часом свого життя. Що йому довелося там пережити - описав у казці «Гидке каченя».
У 1827 р., через постійні знущання, Йонас Коллін забрав Ганса Крістіана зі школи Хельсингера і перевів на домашнє навчання в Копенгагені. Там, підготувавшись приватним чином, Андерсен успішно склав екзамени і в 1828 р. став студентом Копенгагенського університету. Після закінчення якого здав два іспити на звання кандидата філософії. Знову роки напруженої праці: сумлінне вивчення наук і поетична творчість. Тепер Андерсен вже знав, що його покликання - художня література.
У студентські роки він виступив у датській літературі як поет, драматург, автор нарисів. У 1822 р. вперше було опубліковано його прозовий твір «Привид могили Палнатокі». Вийшла в світ перша збірка його поезій (1830), з успіхом пройшла вистава першої п'єси.
У 1833 р. Ганс Крістіан Андерсен отримав королівський грант, який дозволив йому відправитися в подорож. Наступні 16 місяців він провів у поїздках по Німеччині, Швейцарії, Італії, Франції та інших країнах. Найбільше йому сподобалася Італія. У Римі він зібрав матеріал для свого першого роману «Імпровізатор» (1835).
Після першої подорожі були інші. Всього протягом життя Андерсен близько 30 раз відправлявся в тривалі закордонні поїздки. В цілому він провів в подорожах близько 15 років свого життя.
За кордоном він знайомився з талановитими людьми. До нього ставилися прихильно, він придбав собі багато добрих друзів серед діячів культури різних країн. Андерсен став близьким другом Ч. Діккенса, познайомився з братами Грімм, з Г. Гейне, В. Гюго, О. Бальзаком, О. Дюма (батьком і сином), Ф. Лістом та ін.
Але справжню славу письменник здобув завдяки своїм казкам. Коли вийшли його перші казки - «Кресало», «Принцеса на горошині», «Русалочка», - про них заговорили скрізь.
У 1835 p., у переддень Різдва, вийшла друком невеличка книжка Андерсена «Казки для дітей» й принесла йому нечувану славу. До кожного Різдва митець видавав нову книжку, і данці сприймали її як чудовий різдвяний подарунок для своїх родин.
З цього часу, протягом сорока років, Андерсен написав чимало казок. Вони перекладались різними мовами, про письменника заговорили і в Франції, і в Англії, і в Німеччині. Популярність Андерсена росла з кожним роком у всіх верствах народу. Особливо любили свого казкаря діти.
Письменник вважав себе щасливою людиною й говорив, що його життя схоже на казку. Свою автобіографію, яку писав з 1846 по 1869 р. і назвав «Казка мого життя», він почав такими словами: «Моє життя – прекрасна, розкішна казка. Якби тоді, коли я вступив у світ маленьким, бідним, самотнім хлопчиком, до мене з'явилась всемогутня чарівниця і сказала: «Обери собі мету і напрямок, а я буду тебе направляти і захищати!» - моя доля не могла б бути щасливішою, розумнішою і кращою».
Помер письменник 4 серпня 1875 р. в Копенгагені. Співвітчизники Андерсена свято зберігають пам'ять про нього. У Копенгагені та в його рідному містечку Оденсе створено музеї письменника. Казки Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо.
Щороку 2 квітня, в день народження письменника, в усьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. З 1956 року Міжнародною радою з дитячої книги (IBBY) присуджується Золота медаль Ганса Крістіана Андерсена - вища міжнародна нагорода в сучасній літературі. Цією медаллю нагороджуються письменники, а з 1966 року - художники, за внесок у дитячу літературу.


***


У списку представлені книги, літературно-критичні статті, сценарії заходів, розробки уроків, електронні ресурси, що висвітлюють життя та творчість письменника. Список містить вступну статтю, яка знайомить з біографією митця.
Запропоновану літературу можна знайти у фондах Централізованої системи бібліотек для дітей м. Дніпра.

 

 

 ТВОРИ ПИСЬМЕННИКА:

Казка - це те золото, що блищить вогником в дитячих очках
Немає казок, кращих від тих, які створює саме життя
Г. К. Андерсен

Андерсен, Ганс Христиан. Гадкий утенок : [сказка] / Г. Х. Андерсен ; [пересказ И. А. Котовской ; худож. А. М. Басюбина]. - М. : Эксмо, 2010. - 10 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Крістіан. Гидке каченя : [казка] / Г. К. Андерсен ; [пер. з данської Г. Кирпа] ; худож. А. Ломаєв. - К. : Махаон-Україна, 2012. - 48 с. : іл. - (Герої казкової країни).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Христиан. Дикие лебеди ; Гадкий утенок : [сказки] / Г. Х. Андерсен ; [пер. с датского А. Ганзен] ; худож.: С. Бабакина, О. Бабкин . - М. : Оникс 21 век, 2004. - 64 с. : ил. - (Любимая книжка).
б/ф 15, 17, 28, 30

Андерсен, Ганс Крістіан. Дикі лебеді : [казка] / Г. К. Андерсен ; пер. з данської Г. Кирпа ; худож. А. Ломаєв. - К. : Махаон-Україна, 2012. - 44 с. : іл. - (Герої казкової країни).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Христиан. Дюймовочка : [сказка] / Г. Х. Андерсен ; [худож. Л. Кириленко]. - Харьков : Ранок, 2006. - 10 с. : ил.
ЦДБ(мл)

Андерсен, Ганс Кристиан. Елка : [сказка] / Г. К. Андерсен ; [худож. Е. Кузнецова]. - К. : Школа, 2007. - 11 с. : іл. - (Зимние истории).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Крістіан. Казки / Г. К. Андерсен, Т. Кудиненко ; [пер. укр. Б. Чайковського ; худож.: В. Дунаєва, Т. Кудиненко]. - К. : Національний книжковий проект, 2011. - 48 с. : іл. - (Казки-хіт).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Христіан. Казки / Г. Х. Андерсен ; переказ А. Супруна ; оформ. А. Єфремова ; худож.: Є. Лопатіна, Л. Короєв . - К. : Перо, 2008. - 152 с. : іл.
б/ф 02, 08, 09, 10, 11, 14, 15, 16, 19, 24, 25, 26, 28

Андерсен, Ганс Крістіан. Казки / Г. К. Андерсен ; пер. з данської та передм. О. Іваненко ; [худож. А. Базилевич]. - К. : Школа, 2002. - 192 с. : іл. - (Хрестоматія школяра).
б/ф 02, 03, 13, 16, 19, 25, 28, 30

Андерсен, Ганс Христиан. Русалочка : [в сокращении] / Г. Х. Андерсен ; [худож. И. Шляхов]. - Ростов н/Д : Проф-Пресс, 2008. - 10 с. : ил. - (Читаем детям).
ЦДБ(мл), б/ф 06, 07, 10, 17

Андерсен, Ганс Христиан. Русалочка / Г. Х. Андерсен ; [худож. Е. К. Перепелица]. - Донецк : БАО, 2007. - 64 с. : іл. - (Золотая полочка сказок).
ЦДБ(мл), б/ф 17, 28

Андерсен, Ганс Христиан. Сказки / Г. Х. Андерсен ; [худож.: В. Дунаева, Т. Кудиненко]. - К. : Національний книжковий проект, 2011. - 48 с. : іл. - (Сказки-хит).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ханс Кристиан. Сказки : [к 200-летию со дня рождения Ханса Кристиана Андерсена] / Х. К. Андерсен ; [пер. с дат. А. Ганзен ; худож. В. Смирнов]. - М. : Махаон, 2008. - 96 с. : іл.
ЦДБ(мл), б/ф 04, 11, 15, 16, 19, 28

Андерсен, Ханс Кристиан. Сказки / Х. К. Андерсен ; худож. В. Смирнов ; [пер. с дат. А. Ганзен]. - К. : Махаон, 2008. - 128 с. : іл. - (Золотая коллекция детства).
ЦДБ(мл), б/ф 28

Андерсен, Ганс Христиан (1805-1875). Снежная королева : сказки и истории / Г. Х. Андерсен ; пер. с дат. А. Ганзен и П. Ганзен ; [худож. П. Бунин]. - М. : Оникс 21 век, 2004. - 383 с. : ил. - (Золотая библиотека
ЦДБ(с), б/ф 24

Андерсен, Ганс Крістіан. Снігова королева / Г. К. Андерсен ; [худож. Л. Якшис]. - К. : Махаон-Україна, 2005. - 16 с. : іл. - (Сонечко) (Читаємо самі та з мамою. 4-6 років).
ЦДБ(мл)

Андерсен, Ганс Христиан. Старый уличный фонарь : [сказка] / Г. Х. Андерсен ; [пересказ и ил. А. Макаренкова]. - Ростов н/Д : Малыш, 2005. - 10 с. - (Золотая пчелка).
ЦДБ(мл), б/ф 04, 11

Андерсен, Ханс Кристиан. Стойкий оловянный солдатик / Андерсен, Ханс Кристиан ; [пер. А. Ганзен ; худож.: Д. Махашвили, Ю. Панипартова]. - М. : Стрекоза-Пресс, 2005. - 10 с. - (Библиотечка детского сада).
ЦДБ(мл)

Андерсен, Ганс Крістіан. Ялинка / Г. К. Андерсен ; [худож. О. Кузнецова]. - К. : Школа, 2007. - 11 с. : іл. - (Зимові історії).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Андерсен, Ганс Крістіан. Ялинка / Г. К. Андерсен ; [худож. О. Кузнецова]. - К. : Школа, 2007. - 11 с. : іл. - (Читаємо самі).
ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Олов'яний солдатик : Язиката дружина. Чарівна квасоля... : [казки] / [переказав укр. Є. Литвиненко ; іл. Т. Вульф]. - К. : Школа, 2005. - 48 с. : іл. - (Енциклопедія золотих казок).
ЦДБ(мл), б/ф 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25

ЛІТЕРАТУРА ПРО ПИСЬМЕННИКА:

Васильева, Елена Константиновна. 100 знаменитых писателей / Е. К. Васильева, Ю. С. Пернатьев ; [авт. и рук. проекта Д. Таболкин]. - Харьков : Фолио, 2006. - 510 с. - (100 знаменитых).
ЦДБ(с), б/ф 14, 24, 28

Глюкк, Женя. Великие чудаки : [удивительные истории из жизни] / Ж. Глюкк ; [худож. Василь ибн Рашит]. - М. : Астрель, 2009. - 318 с. : іл. - Бібліогр.: с. 318-319.
ЦДБ(с)

Роздобудько, Ірен. Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна / І. Роздобудько ; [худож.: А. Котова та інші]. - К. : Грані-Т, 2010. - 160 с. : іл. - (Життя видатних дітей).
б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Роздобудько, Ирэн. Ирэн Роздобудько о Блезе Паскале, Вольфи Моцарте, Гансе Андерсене, Катрусе Билокур, Чарли Чаплине / И. Роздобудько ; [худож.: А. Баранова и др. ; пер. с укр. М. Яковенко ; лит. ред. И. Долженкова]. - К. : Грани-Т, 2007. - 144 с. : іл. - (Жизнь замечательных детей).
ЦДБ(с), б/ф 03, 04, 08, 11, 13, 15, 16, 25, 26, 28, 30

Усі зарубіжні письменники : біографічний нарис : літ.-художній огляд : перелік основних творів / [упоряд. О. Д. Міхільов та інші]. - Харків : Торсінг плюс, 2007. - 384 с. - (Іду на урок). - Пристат. бібліогр.
ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Энциклопедия для детей. Т. 15 : Всемирная литература. Ч. 2 : ХІХ и ХХ века / [гл. ред. В. Володин ; худож. Е. Дукельская]. - М. : Аванта+, 2005. - 656 с. : іл. - Библиогр.: с. 647.
ЦДБ(с)

***

Арабески до казки "Снігова Королева" : 215 років - Ганс Крістіан Андерсен "Снігова Королева" // Шкільна бібліотека. - 2019. - № 4. - С. 12-15.

Бойко, Тетяна. Бал квітів : (за мотивами казок Г. К. Андерсена) : 5 клас / Т. Бойко, О. Ходорич // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2017. - № 3. - С. 38-40, 3-я с. обкл.

Величко, Н. Ю. Дивний світ Г. К. Андерсена. Казка "Нове вбранння короля" : [усний журнал] : книги-ювіляри 2017 / Н. Ю. Величко // Шкільна бібліотека. - 2017. - № 2. – С. 81-86.

Веселова, Ольга. Секрети великого казкаря : [про Г. К. Андерсена] / О. Веселова // Історія для допитливих. - 2012. - № 11 (листопад). - С. 26-31.

Гуллер, Юрий. Сказки и сказочники / Ю. Гуллер ; худож. Л. Лобова // Детская энциклопедия. - 2012. - № 12. - С. 1-56.

[Добірка матеріалів до свят та подій квітня, бесіди з учнями про егоїзм, етикет, розповідь про Г. К. Андерсена, цікава інформація про мови світу, поради як стати ідеальними батьками для підлітків, практичні поради щодо роботи в техніці "вишивання" тощо] // Позакласний час. - 2015. - № 3. - Творча скарбничка. - 2015. - Вип. 5. - С. 13-28.

Заенчковская, Валентина. Экскурсия в кунсткамеру : сценарий утренника по сказкам Г. Х. Андерсена : позакласний час / В. Заенчковская // Всесвітня література в школах України. - 2019. - № 11. - С. 61-64.

Залозна, С. А. Диво, створене генієм : позакласний захід, присвячений життю та творчості Г. К. Андерсена / С. А. Залозна // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2014. - № 7-8. - С. 10-11.

Із життя видатних людей : цікаві бувальщини // Позакласний час. - 2014. - № 1. - С. 25.

Каніболоцька, О. А. Урок-гра "Подорож казками Г. К. Андерсена" / О. А. Каніболоцька // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 7-8. –
С. 46-47.

Кашуба, Євдокія. Мінливе щастя двох подружок : за казками Г. К. Андерсена "Ялинка" та О. Пчілки "Сосонка" : [літературні паралелі] / Є. Кашуба // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 3. - С. 31-33.

Книжки-ювіляри 2019 : плакати для виставки у шкільній бібліотеці // Шкільна бібліотека. - 2019. - № 4. - Тематична вкладка. - С. 1-16.

Курило, Тетяна. Бенефіс солов'я : позакласний захід із зарубіжної літератури, української літератури та музики для учнів 9-11 класів : конкурс "Літературний БезВіз": з книжкою після уроків : методика, пошук, досвід / Т. Курило, Є. Курило // Всесвітня література в школах України. - 2019. - № 5. - С. 30-34.

Макарова, Г. І. Урок за казкою Г. К. Андерсена "Соловей" / Г. І. Макарова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 7-8. - С. 38-39.

Мамзенко, Наталія. Пригоди у Скандінавському королівстві : подорожуємо Європою: [мандрівка Данією] / Н. Мамзенко // Колосок. - 2019. - № 4. - С. 26-31.

На гостину до квітня : [добірка матеріалів до свят] // Розкажіть онуку. - 2018. - № 3 (березень). - Вкладка "Навчання та виховання: місяць за місяцем". - С. 1-48.

Наумко, Тетяна. У гості до казкаря : театралізоване дійство за казками Г. К. Андерсена : після уроків / Т. Наумко // Всесвітня література в школах України. - 2019. - № 10. –
С. 59-64.

Подорож Літературним Всесвітом "Грані любові" / О. І. Боровик [и др.] // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2014. - № 12. - С. 6-9.

Ревенко, Г. А. Чому Герда сильніша за Снігову Королеву? : конспект уроку з вивчення казки Г. К. Андерсена / Г. А. Ревенко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 7-8. - С. 45-46.

Різдвяна містерія : [анотації до книг про Різдво] // Шкільна бібліотека. - 2016. - № 12. – С. 16-18.

Ряба, З. В. Уславлення всеперемагаючої сили любові і дружби, добра і мужності в казці Г. К. Андерсена "Снігова Королева" / З. В. Ряба // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 7-8. - С. 42-44.

Рябошапко, Наталя. Робота з пошуковою таблицею в системі формування читацької та мовленнєвої культури : [педагогічні смаколики] / Н. Рябошапко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2017. - № 11-12. - С. 28.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ:

Андерсен Ганс Крістіан [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printit.php?tid=4226. – Назва з екрану.

Андерсен Ганс Крістіан [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://javalibre.com.ua/java-book/author/bio/125. – Назва з екрану.

Ганс Христиан Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://24smi.org/celebrity/4912-gans-khristian-andersen.html. – Назва з екрану.

Гидке каченя / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=256. – Назва з екрану.

Дикі лебеді / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=257. – Назва з екрану.

Дюймовочка / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=258. – Назва з екрану.

Казки Ганса Христиана Андерсена [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://derevo-kazok.org/kazki-gansa-hristiana-andersena/. – Назва з екрану.

Метелик / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://dogserviceclub.ru/rizne/kazki-pro-tvarin/3515-metelik-g-h-andersen.html. – Назва з екрану.

Непохитний олов’яний солдатик / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=644. – Назва з екрану.

Новое платне короля / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://andersen.com.ua/ru_novoe_plate_korolya.html. – Назва з екрану.

Огниво / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://narodstory.net/skazki-andersen.php?id=13. – Назва з екрану.

Оле-Лукойе / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://dlya-detey.com/skazki/skazki-andersena/137-ole-lukoye.html. – Назва з екрану.

Русалочка / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=1431. – Назва з екрану.

Снігова королева / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=260. – Назва з екрану.

Соловей / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=645. – Назва з екрану.

Талисман / Г. К. Андерсен [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://bbb.kiev.ua/talisman.html. – Назва з екрану.


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"