Ви маєте чудову змогу за допомогою матеріалів, які підготували для вас бібліотекарі дитячих бібліотек міста, більше дізнатись про рідний Дніпропетровськ – одне з найкращих міст України, велетенський промисловий, науковий та культурний центр.
На допомогу пізнання юними дніпропетровцями рідного краю бібліотекарями Централізованої системи бібліотек для дітей створена програма з краєзнавства «Місто мого дитинства».

Розроблені бібліотечними фахівцями збірки допоможуть і в вивченні шкільних курсів:

  • «Я і Україна» (для молодших школярів)
  • «Історія рідного краю» (для учнів 5 – 11 класів)

Збірки чекають на вас в дитячих бібліотеках міста.

Колишня вулиця Вільна. Це невеличка одноквартальна вулиця в Жовтневому районі міста.
У 1976 році вулиця перейменована на честь радянського вченого в галузі обробки металів тиском академіка Олександра Петровича Чекмарьова (1902-1975).
Народився О. П. Чекмарьов 12 вересня 1902 року в селі Велика Знаменівка, неподалік від Нікополя, в селянській родині. У 1921 році вступив на хімічне відділення Катеринославського інституту народної освіти. У 1927 році закінчив металургійний факультет Дніпропетровського гірничого інституту. У 1927-1930 роках - інженер Дніпропетровського металургійного заводу імені Петровського. З 1930 року - на викладацькій роботі в Дніпропетровському металургійному інституті. За видатні заслуги в галузі обробки металів тиском О. П. Чекмарьову було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, він був нагороджений багатьма орденами і медалями.

Вулиця в Красногвардійському районі міста. Названа на честь Героя Радянського Союзу Миколи Дмитровича Богданова (1920-1945), нашого земляка.
Народився він у селі Любимівка. У 1939 році, після закінчення середньої школи, вступив до артилерійськ
ого училища. Служив командиром вогневого взводу артилерійської батареї. З перших днів Великої Вітчизняної війниМикола Дмитрович мужньо бився на фронтах...
Велика Вітчизняна наближалася до свого завершення. Наприкінці січня 1945 року наші війська підійшли до Одеру. Гвардійці підполковника Богданова одними з перших вийшли на берег річки і форсували її. Микола Дмитрович з групою розвідників виїхав
вперед на бронетранспортері для з'ясування обстановки. Машина раптово опинилася в розташуванні гітлерівців і екіпаж прийняв нерівний бій. Підполковник Богданов був смертельно поранений.Героя поховали у Львові. 7 листопада 1956 року прах Героя Радянського Союзу гвардії підполковника Миколу Дмитровича Богданова перевезли у рідне село Любимівку.

Одна з молодих вулиць нашого міста. Виникла на піщаній околиці, неподалік заводу імені Карла Лібкнехта. Її поява пов'язана з будівництвом першого житлового мікрорайону на лівому березі міста. Вулиця бере початок від проспекту імені Газети Правда.
У 1964 році вулицю назвали на честь видатного державного діяча, полководця, гетьмана Війська Запорізького - Богдана Хмельницького (1595-1657).

Колишня вулиця Березова.
Здавна тут селилися робочі навколишніх заводів. На цій вулиці народився і виріс Олексій Лукич Богомаз (1917-1944). Закінчивши 7 класів, працював на трубопрокатному заводі імені Карла Лібкнехта. У 1938 році був призваний в армію і направлений на службу в берегову артилерію Тихоокеанського флоту. Тут зустрів початок Великої Вітчизняної війни. У серпні 1942 року захищав Сталінград. Після Сталінграда з боями дійшов до Румунії, став командиром батальйону. Загинув у бою за місто Будапешт 13 листопада 1944 року.
24 березня 1945 року А. Л. Богомазу посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Вулиця Березова була перейменована у вулицю Богомаза. На стіні будинку № 22 є напис, який повідомляє про те, що з цього будинку Олексій Лукич пішов захищати Батьківщину.


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

Залиште своє питання або відгук