Шаламов, Р. В. Тваринний світ України : зовнішність, розміри, будова, живлення : енцикл. довідн. / Р. В. Шаламов, О. А. Литовченко. – Харків : Школа, 2006. – 144 с. : ілюстр.

Книга зуміє переконати тебе, що незвичайні і просто дивовижні створіння живуть не тільки в екзотичних країнах, а й поруч з нами. Ти дізнаєшся, приміром, за які «заслуги» жовті мурахи годують сліпого жука жовтого безочника, прочитаєш про акторські здібності карапузиків, з’ясуєш, навіщо потрібні роги жукам-оленям і про що говорить різна кількість цяточок на спинці у сонечок.
Звісно ж у довіднику ти знайдеш чимало не менш цікавої інформації не лише про жуків. Книга жваво, на цілком науковому рівні розповість про усі основні групи тварин, віддаючи перевагу мало відомим і менш поширеним. Ти дізнаєшся про їхню будову і зовнішність, спосіб живлення та особливості поведінки, а багатьох зможеш побачити на кольорових фотоілюстраціях. Довідник доповнений предметним покажчиком, словником використаних понять і термінів та списком інформаційних джерел. Адресоване видання юним любителям природи середнього та старшого шкільного віку.

[Для середнього шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 04