Школа малювання для малят / худож. : А. Н. Лук’янов та ін. – К. : Перо, 2007. – 96 с. : ілюстр.

Пароплав і пожежну машину, ведмедика і кицьку, ялинку і жирафу, білочку і метелика – усе це ваш малюк зможе навчитися малювати, керуючись підказками книги. На кожній сторінці представлені етапи перетворення того чи іншого ескізу в готовий малюнок. Дитина буде малювати, керуючись цією послідовністю, а в кінці зможе розфарбувати готовий малюнок фарбами чи олівцем. Коли таким чином малюк засвоїть основні прийоми малювання, він уже зможе втілювати на папері і власні задуми. Безперечно, йому буде легше зробити це з допомогою і участю батьків.

[Для дошкільників]

ЦДБ(мл), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Визер, В. В. Живописная грамота : система цвета в изобразительном искусстве / В. В. Визер. – СПб : Питер, 2007. - 192 с. : ил.

В распоряжении живописца не таких красок, которые могли бы передать все разнообразие цветовых оттенков прекрасной природы. Но профессиональные художники решают всевозможные изобразительные задачи, используя глубокие знания о взаимосвязи цветов, практических приемах художественного письма и особенностях зрительского восприятия, а еще – опираясь на живописный опыт предыдущих поколений художников.
Об этом подробно и профессионально расскажет заинтересованному читателю книга. В первой ее разделе раскрываются общие элементарные понятия о цвете, второй посвящен анализу факторов, преобразовывающих цвет предметов в картине. В приложении приводятся биографии художников, которые привнесли в искусство воплощения новые художественно-технические приемы.Книга буде полезна как начинающим, так и уже имеющим определенный опыт художникам.

[Для старшего школьного возраста]

ЦДБ(с), б/ф 26

Макарик, І. Перетворення Шекспіра. Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років. – 2-е вид. доп. / І. Макарик ; пер. з англ. Т. Цимбала. – К. : Ніка-Центр, 2013. – 352 с. : ілюстр.

У книзі йдеться про шекспірівські виставки Леся Курбаса – режисера, актора, драматурга, котрий уперше поставив Шекспіра на українській сцені. Котрий виховав ціле покоління акторів, режисерів, сценографів у царині експериментального театру і кіно. І про чиє ім’я і творчість стало можливим відверто говорити лише після здобуття Україною незалежності.
Авторка, професор Оттавського університету в Канаді, на матеріалі спогадів, публікацій, періодичних видань, маніфестів та інших матеріалів 20-х років ХХ ст.. робить спробу з’ясувати, як трансформувалась шекспірівська драматургія у практиці українських радянських театрів цього періоду. Дає відповідь на запитання, чому саме Шекспір став настільки актуальним для українського театрального мистецтва. Вводить читача в коло проблем, які поставила перед радянською ідеологією Курбасова яскрава, модерністська шекспіріана і які, на жаль, були вирішені свого часу на користь радянської «культурної політики».

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с)

Визер, В. В. Живописная грамота : основы портрета / В. В. Визер. – СПб : Питер, 2007. - 192 с. : ил.

Книга поможет как начинающему, так и имеющему уже определенный опыт художнику в освоении одного из самых сложных и самых интересных жанров изобразительного искусства – портрета. Автор последовательно анализирует все этапы исполнения рисунка головы, живописного исполнения портрета, раскрывает приемы разработки цветовых отношений, знакомит с выразительными средствами композиции.
Весьма ценным для заинтересованного читателя будет анализ лучших портретов признанных мастеров этого жанра: Н. Ге, И. Крамского, В. Серова, И. Репина, К. Маковского, а также индивидуальных художественных приемов авторов.
Эта и другие книги серии «Живописная грамота» будут полезны также тем, кто хотел бы самостоятельно научиться искусству живописи или стать более профессиональным его ценителем.

[Для старшего школьного возраста]

ЦДБ(с), б/ф 02

Курто, С. Розповіді про художників : пер. з англ. / С. Курто, К. Девіс ; іл. Ш. Чан. – К. :  Махаон-Україна, 2011. – 32 с. : ілюстр. – (Картинна галерея. Інтерактивна екскурсія).

Незвичайна манера письма, злегка розмиті контури і кольори… Це імпресіонізм. Художники – імпресіоністи, як відомо, вперше зявилися у Франції наприкінці ХІХ ст.. Їхні картини, пронизані повітрям і світлом, залишають незабутнє враження. Імпресіоністи здійснили революцію в живопису, змусили людей поглянути на світ іншими очима.
Ця незвичайна книга, яка, за визначенням видавців, створена в жанрі інтерактивної екскурсії, познайомить тебе з найвідомішими імпресіоністами: О. Ренуаром, Е. Дега, К. Моне, К. Піссаро, Е. Мане, розповість про цікаві епізоди з їхнього життя, про те, як творили митці найвідоміші свої картини. А до чого, запитаєш, тут згадка про інтерактивність? Справа в тому, що в додатку до книги на тебе чекає більш як 100 наклейок з репродукціями картин, які під час читання треба буде наклеїти у відповідному розділі. Отож, читай, наклеюй і запам’ятовуй! Перегорнувши останню сторінку, ти, безумовно, не тільки знатимеш про імпресіоністів значно більше, а й матимеш свою власну думку про цю оригінальну течію в живопису.

[Для середнього шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"