Сердюк, О. В. Найцікавіші місця України / О. В. Сердюк ; худож. О. І. Дябіна. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 95 с. : ілюстр. - (Моя Україна).

Знаєш, яка держава є найбільшою в Європі? Це наша Україна. І ти, друже, певне, і не уявляєш, скільки чудових, цікавих і просто дивовижних місць можна зустріти на її теренах! Це і величні середньовічні замки та палаци, і залишки легендарних античних міст, і місця козацької слави, і унікальні пам’ятки природи.
Ти хотів би помилуватися єдиною у світі долиною нарцисів, площею 257 га? Завітати у гості до знаменитого 700-річного дуба, що на Верхній Хортиці? Побувати на місці, що офіційно вважається географічним центром Європи? Побачити перший у світі пам’ятник, споруджений на честь мамонта? Вирушай, читачу, у подорож дорогами і стежинами рідної землі, і ця мандрівка тебе не розчарує. Чудові фотоілюстрації зроблять твої враження від подорожі ще більш яскравими. А список літератури в кінці видання подарує шанс на її продовження у майбутньому.

[Для середнього шкільного віку]

ЦДБ(с)

Загадки природы / пер. с итал. Э. И. Мотылевой ; ред. Е. О. Токарева. - М. : АСТ : Астрель, 2002. -  56 с. : ил. – (Детская энциклопедия).

«24 марта 1995 г. океанографический зонд «Кайко» достиг обрыва Челленджер на глубине 10911 м в Марианской впадине. Это самое глубокое место в мире. Как только маленькая подводная лодка коснулась дна, ее окутало облако ила. Через несколько минут ил оседает. Непроглядную тьму разрезает мощный свет прожекторов. Как на экране, возникают тени испуганных странных рыб…»
Нет, читатель, это не начало увлекательной приключенческой повести. Книга «Загадки природы» не менее увлекательно расскажет тебе о тайнах планеты Земля. Ты узнаешь, почему происходят землетрясения и извергаются вулканы, куда текут реки и движутся ледники, почему дуют ветры, льется дождь и бушуют ураганы. Книга расскажет, как ученые пытаются разгадывать тайны природы, как приручают энергию Солнца, ветра и волн. Здесь много красочных иллюстраций, занимательных научных фактов, а также гипотез, еще не подтвержденных наукой. В конце издания помещен словарик, объясняющий сложные термины.

[Для среднего школьного возраста]

ЦДБ(мл, с), б/ф 03

Хрестоматія з географії Дніпропетровщини : навч. посіб. для 5 - 11 кл. загальноосвітньої школи / упоряд. Л. І. Зеленська. – Дніпропетровськ : Дніпрокнига, 2006. – 358 с. : ілюстр.

Ця хрестоматія є своєрідним доповненням до підручника з географії. Складається вона з 12 розділів, які мають на меті допомогти школярам більше дізнатися про історію географічних досліджень Дніпропетровщини, її географічні особливості, рельєф, погодні умови, рослинний і тваринний світ, про видатних людей краю.
Видання містить твори різних жанрів. Тут і історичні документи, і картографічні схеми, афоризми, загадки, народні прикмети, біографічні довідки, вірші (переважно – авторів з Придніпров’я, або тих, чия доля була пов’язана з цим краєм). Усе це різноманіття допоможе юним дослідникам рідного краю відкрити для себе красу і своєрідність одного з найбільш визначних регіонів України.
Зміст хрестоматії відповідає вимогам шкільної програми. Книга може бути використана як на уроках географії, так і в позашкільній роботі.

[Для середнього та старшого шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30

Світ лісу : пер. з фр. / авт. тексту А. Ейнар ; худож.: М.-К. Лемейєр, Б. А. Амонні. – К. : Махаон-Україна, 2007. – 128 с. : ілюстр. – (Дитяча енцикл. «Махаон»).

Чи знаєш ти, що ліси на нашій планеті покривають майже третину поверхні суші? За характером вони дуже різні: листопадні, середземноморські, тропічні, тайга, савана. І дерева, що ростуть в них, і мешканці, що їх населяють, теж відрізняються між собою. Якщо ти, друже, знайдеш час помандрувати лісовими стежками, то відкриєш для себе багато незвичайного: побачиш дивовижні мангрові ліси і несправжній ліс – маквіс, кам’яний дуб і гарматне дерево, познайомишся зі справжніми майстрами камуфляжу і мисливцями в масках.
Книга навчить тебе за відбитками лап розпізнавати різних лісових мешканців, а за формою листя, плодами та корою розрізняти породи дерев. Під час подорожі ти дізнаєшся і про те, як народжується ліс і чому так важливо оберігати і примножувати лісові насадження.
В енциклопедії багато чудових ілюстрацій, є предметний покажчик, який допоможе швидко знайти те, що тебе цікавить.

[Для середнього шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 07, 10, 13, 19, 24

Горы / авт. текста  П. Лефевр ; пер. с фр. А. Васильевой ; худож.: М.-К. Ленайор, Б. Амони. – М. : Махаон : Азбука-Аттикус, 2012. – 128 с. : ил. – (Детская энциклопедия «Махаон»).

Книга приглашает тебя в горы. Альпинистского снаряжения не понадобится. А маршрут можешь выбрать сам. Ведь горы – удивительно разнообразны : молодые и старые, высокие и не очень. Различаются они климатическими особенностями и географическим положением. Горы есть на всех материках и даже в океанах. Какой бы маршрут ты не выбрал, читатель, безусловно, узнаешь много интересного: познакомишься с необычными растениями и животными, удивительными народами, на протяжении тысячелетий приспособившимися жить в условиях высокогорья. Конечно же, книга расскажет тебе и о покорителях горных вершин – альпинистах. На замечательных иллюстрациях ты увидишь многое из того, о чем прочитаешь, даже полулегендарного «снежного человека» - йети, в существовании которого ученые упорно сомневаются. А множество ярких и вполне достоверных сведений и фактов, доступно и понятно изложенных в книге, сделают твое путешествие по горным маршрутам полезным и очень увлекательным.

[Для среднего школьного возраста]

ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28, 30


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"