Усі тварини України [за шкільною програмою] / авт.-упоряд. Н. І. Савицька ; худ.: В. Воловецький, О. Соболєв. – Харків : ТОРСІНГ ПЛЮС, 2008. – 384 с. - ілюстр. – (Іду на урок).

Час, коли людина вважає себе «царем» природи і безжально винищував живий світ планети, на щастя, вже минув. Невдалий «цар природи» нарешті зрозумів, що одне з найголовніших завдань для нього – зберегти все видове різноманіття живих істот, що населяють землю. Адже світ живої природи не лише прикрашає планету, він необхідний людині як саме життя.
Та, щоб оберігати, - треба знати. Книга розповість тобі про найбільш відомих представників тваринного світу України, які потребують і твоєї уваги та піклування, про їхні особливості та місця проживання. Ти знайдеш тут чимало цікавих фактів, що стосуються тварин і птахів, дізнаєшся чому пташка боривітер отримала таке гарне ім’я, який птах «відлітає» у теплі краї на своїх ногах і кому належить таке «розкішне» обіднє меню: вуж, дві жаби, три жуки-носороги та три коника.
Відкривай, друже, книгу, і хай вона допоможе тобі в засвоєнні не тільки шкільних знань, а й важливої науки любові та поваги до природи.

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 24, 25, 26, 28

Землянських, І. Наші птахи : оповідання / І. Землянських. – К. : Богдана, 2004. – 48 с. : ілюстр.

Книга у цікавих і змістовних оповіданнячках розповість малятам про птахів, які найбільш поширені у нас в Україні. Діти дізнаються про характер, звички та вподобання наших пернатих друзів, про те, яку користь вони приносять людям. На кольорових ілюстраціях малюки зможуть роздивитися не тільки дорослих птахів, а й маленьких зозуленят, соколят, солов’ят, журавлят, чаєнят та лелечат, що, безумовно, особливо зацікавить маленького читача.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦДБ(мл)

Стрєлков, Д. Г. Енциклопедія тварин / Д. Г. Стрелков, О. Ф. Цеханська ; худож.: О. Будник та ін. – Харків : Пегас, 2005. – 64 с. : ілюстр.

Автори пропонують тобі здійснити захоплюючу подорож по країнах і континентах землі, щоб познайомитися з дивовижним і розмаїтим світом тварин. Про багатьох із них, таких як борсук, лебідь-шипун чи лісова куниця, ти, звісно, чув, а от про птаха-мишу, священного хульмана чи тонкого лорі, можливо, прочитаєш уперше. До речі, якщо ти чув раніше що-небудь про орла-мавпоїда, мешканця Філіппінських островів, то дізнаєшся, що віднедавна указом президента йому змінено ім’я. Щоб збільшити шанси птаха на виживання, тепер красень-хижак іменується «філіппінський орел» і оголошений національним символом. Полювати на макак національний символ, звісно, не перестав.
У книзі ти, друже, знайдеш ще багато цікавинок із життя тварин. А зображення багатьох із них побачиш на кольорових ілюстраціях. У кінці видання є алфавітний покажчик.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦДБ(мл), б/ф 03, 06,15

Ганери, А. Светящиеся животные и грибы / пер. с англ. Г. Николаевой. - М. : Премьера: АСТ : Астрель, 2001.- 32 с. : ил. - (Все обо всем).

Про жука-светляка ты, читатель, наверное, слышал. А знаешь ли ты, что еще тысячи животных на суше и на море умеют светиться, вспыхивая собственным светом? Кальмары и морские звезды, микроскопические рачки и глубоководные удильщики, имеющие собственную светящуюся удочку. Удивительный железнодорожный жук, очень напоминающий собой ночной поезд, и глубоководные светящиеся монстры, обитающие на глубине 1800 м. А, кроме того, существует австралийский гриб вешенка и еще около десятка грибов, умеющих испускать голубовато-зеленый свет…
Для чего все они это делают и как это у них получается? В книге ты найдешь ответы на эти вопросы. Ты сможешь рассмотреть красочные изображения описанных животных и грибов. В помощь тебе будет толковый словарик и указатель, по которому легко можно найти рассказ об интересующем тебя животном.

[Для младшего школьного возраста]

ЦДБ(мл), б/ф 02, 09

Костина, Ю. А. Животный мир Украины : детская цветная энцикл. / Ю. А. Костина. - Донецк : БАО, 2007. - 80 с. : ил.

Знаете ли вы, что на Земном шаре существует около двух миллионов видов животных? Из них в Украине живет приблизительно пятьдесят тысяч. О самых интересных увлекательно и доступно расскажет вашему малышу эта энциклопедия.
Сколько лет живет муравей? Есть ли в Украине ядовитые рыбы? Можно ли вынуть черепаху из панциря? Понимают ли птицы разных видов язык друг друга? У кого растут зубы всю жизнь? На эти и множество других детских вопросов о животных поможет ответить книга. На цветных иллюстрациях маленькие читатели смогут рассмотреть описанных животных, а из заключительной главы узнают, почему животные нуждаются в нашей охране и заботе.

[Для младшего школьного возраста]

ЦДБ(мл), б/ф 08, 14, 28


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"