Воронина, Леся. Леся Воронина про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридеріка Шопена, Івана Миколайчука : оповідання / Л. Воронина; худож. Н. Клочкова. - К. : УкрНДІСВД, 2016. - 128 с. : ілюстр. - (Життя видатних дітей).

Відома дитяча письменниця вибрала свою «п'ятірку» улюблених героїв, дитинство яких залишалося для неї таємничим і навіть оповитим романтичним серпанком. Французька письменниця Жорж Санд, польський композитор Фредерік Шопен, індійський політик Махатма Ганді, китайський майстер бойових мистецтв Брюс Лі, український актор Іван Миколайчук - усі вони в дитинстві мали чудові «з'яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути. Сподіваємося, що ці історії видатних людей, котрі змінили світ, допоможуті і вам знайти власний, неповторний шлях у житті.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст), б/ф 19, 25

Грьонтведт, Ніна Елізабет. Суперліто… чи ні? : (Літо, коли ВСЕ пішло не так, як треба) : повість / Н. Грьонтведт ; пер. з норвез. Н. Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 344 с. : ілюстр.

Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Матолінець, Наталія. Гессі : роман / Н. Матолінец; гол. ред. О.С. Кандиба ; дизайнер обкл. Є. Чистотіна. - Харків : Віват, 2018. - 416 с. - (Книжкова полиця підлітка).

У затишному світі, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом — невидимим і химерним. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів — лише тоді сповна пізнає себе… Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Це розповідь про звичайну дівчину та її незвичайну внутрішню магію.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Грьонтведт, Ніна Елізабет. Абсолютно нецілована : повість / Н. Грьонтведт; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 320 с. : ілюстр.

Книжка написана у формі щоденника дівчинки-підлітка. Головна героїня Уда Андреа Стоккгейм пише про себе, свою найближчу подругу, молодшу сестричку, тата й маму, шкільних друзів. І… про свою першу закоханість. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст), б/ф 02, 04, 08, 09, 10, 11, 13, 14, 19, 24, 25, 26

Ягелло, Йоанна. Щоденник Черепушки : повість / Й. Ягелло; пер. з пол. Б. Антоняк; іл., обкл. А. Данчишин. - Львів : Урбіно, 2018. - 184 с. : ілюстр.

Амелії десять років, у неї чудове ім’я й не дуже гарне прізвище, яке вона б радо змінила. У неї є мама, тато, старша сестра й аж дві домівки. А ще - дивовижне вміння створювати собі проблеми. Крім того, в Амельки є потаємна мрія - мати собаку. Власного й справжнього. На жаль, у родині ніхто, крім дівчинки, не фанатіє від чотирилапих. Тому свої мрії про собаку, та й не лише це, вона довіряє щоденнику. Звісно, читати чужі щоденники негарно, та якщо вже Амелька сама ділиться з нами потаємним - чом би й ні? Ну, і як інакше ви дізнаєтеся, чому Амелію прозвали Черепушкою?

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст), б/ф 02