Файн, Енн. Позаду льодовні : повість / Файн, Енн ; пер. з англ. Т. Савчинської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с.

Том і Касс, Касс і Том. Нерозлучні брат і сестра. Двійнята, які повсякчас разом. Разом рятуються від нудьги на батьківській фермі. Разом ховаються у старезній покинутій льодовні, щоб занотовувати в таємний Список усе нові й нові хиби, якими їм дорікають дорослі.Та одного літа все змінюється. Стає ясно, що Том і Касс — уже не діти. Вони тепер дорослі, у кожного своє життя та власні таємниці.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Зузак, Маркус. Крадійка книжок : роман / Зузак, Маркус ; іл. Т. Вайт ; пер. Н. Гоїн. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. - 416 с. : ілюстр.

Історію маленької дівчинки Лізель нам розповідає… Смерть (він). Вперше вони стикнулися, коли він прийшов по її меншого братика. І вже тоді Лізель бачила і пережила багато такого, що випадає на долю не кожній дорослій людині. Смерть став свідком того, як дівчинка вкрала книжку. Вона ще не вміла читати, цьому її згодом навчать прийомні батьки, проте магія слова вже захопила її. І далі, від дня до дня, від людини до людини, від книги до книги Смерть веде нас за Лізель крізь нацистську пропаганду, голод і холод, Голокост, бомбардування, страх і лють, біль і ненависть, що сповнили її дитинство та спаплюжили життя…

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Рижко, Олена. Дівчина з міста : повість / Рижко, Олена ; ред. Г. А. Теремко. - К. : Академія, 2018. - 144 с.

Доля робить крутий віраж і закидає Тіну в незвичні обставини, незнайому школу й до чужих людей. Її там не чекають і не розуміють. Перед нею постає необхідність вибору — сховатися в самотність чи перемогти страх, знайти нових друзів і першу любов. Незвичні спостереження й переживання, враження й конфлікти супроводжують Тіну майже на кожному кроці. І саме тоді в її світі з’являється він. З ним цікаво й затишно. Завдяки йому вона знаходить і спілкування.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Патерсон, Кетрін. Неперевершена Гіллі Гопкінз : роман / Патерсон, Кетрін ; пер. А. Я. Остапчук ; худож. обкл. Н. О. Костюшко. - Харків : Віват, 2017. – 144 с. - (Світовий бестселер).

У свої одинадцять Ґіллі ― нічийна дитина. Якби ж вона могла знайти свою красуню-матір і жити з нею, а не в огидній прийомній родині! Як можна сподіватися на те, що вона, неперевершена Ґіллі Гопкінз, відома своєю некерованістю і кмітливістю, терпітиме товсту, майже неписьменну вдову, яка тепер є її опікункою? Дівчинка будує плани проти усіх, хто хоч спробує з нею подружитися. І поки вона намагається впоратися з непереборним страхом назавжди залишитися прийомною дитиною, мимохіть прив’язує до себе читача.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

10 історій для хлопців : оповідання / упоряд. Н. Малетич. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 160 с. : іл.

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях - непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» - чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)