Виженко, Олександр. Історія запорозьких козаків для веселих дітлахів / О. Виженко ; [худож. М. Шутурма ; ред. М. Парцей]. - Львів : Світ, 2011. - 112 с. : ілюстр. - (Молодий "Світ" України).

До вашої уваги двадцять історій про подорожування 10-річного хлопчика Власа разом з дідами-запорожцями Базікалом і Кахикалом в історію запорізького козацтва. Це цікава та дохідлива розповідь про те, звідкіля пішли запорозькі козаки, як на Січ дітей приймали, звідкіля на голові козаків взявся оселедець та багато інших цікавинок. Книжка написана на основі українських пісень, дум, казок, легенд, бувальщин та небилиць.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Винничук, Юрій. Лежень / Ю. Винничук ; [іл. В. Серцовой ; худож.-оформ. В. М. Карасик]. - Харків : Фоліо, 2016. - 32 с. : ілюстр.

Давно це було колись. В одному лісі біля княжого замку завелися страхи. Що тільки не робив князь, але нічого подіяти не міг – страхіття не давали спокою мешканцям замку. Вигнати чудовиськ зголосився хлопець, якого називали Лежнем, бо він весь час лежав. А за свій подвиг він попросив лише одне – щоб його весь час годували варениками. Що було далі? Про це ви дізнаєтеся з книжки.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл), б/ф 06, 08, 17, 19

Воронина, Леся. Нямлик і Балакуча Квіточка / Л. Вороніна ; [худож. К. Білетіна]. - К. : Грані-Т, 2008. - 136 с. : ілюстр. - (Сучасна дитяча проза).

Ви вже знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловічками із книги «Прибулець з Країни нямликів», які живуть у стіні будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу? У цій книжці пригоди тривають. Разом з Олянкою і нямликом Буциком ви побуваєте на Святі Великої Ложки, приборкаєте Привід Здичавілого Сантехніка, пригостите морозивом справжніх піратів. І ні слова про Блакитну Квіточку – ви все про неї дізнаєтеся самі!

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Нестайко, Всеволод. Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя / В. Нестайко ; [з ілюстр. дітей ; ред.: І. Малкович, С. Дерманський]. - Вид. 11-те. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 160 с. : ілюстр. - (Для малят від 2 до 102).

Пропонуємо вам нову зустріч з вашими улюбленими героями. Пригоди вже давно вам знайомі, але ця книжка незвичайна. Чим? Вона проілюстрована дитячими малюнками! Діти й раніше малювали ілюстрації, але для себе. А цього разу – для всіх! Відкривайте книжку – читайте і розглядайте малюнки.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл), б/ф 04, 11, 26

Малкович, Іван. Ліза та її сни / І. Малкович ; [худож. Ж. Гапчинська]. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 26 с. : ілюстр.

Казково-пізнавальна історія про дівчинку Лізу, яку не захотів малювати її сусід по парті, бо в неї було руде волосся. Але завдяки крилам, що їх винайшов Леонардо да Вінчі, вона побувала в майстернях найяскравішіх художників світу – від Ботічеллі до Далі - і всі вони захотіли намалювати портрет рудоволосої дівчинки. Що було далі? Читайте!

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Залиште своє питання або відгук