Йорт, Вігдіс. Йорген + Анна = любов : роман / Й. Вігдіс ; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 160 с.

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

[Для середнього шкільного віку]

ЦБД(с)

Щигельський, Марцін. Театр Невидимих Дітей : повість / М. Щигельський ; пер. з польськ. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2018. – 272 с.

Міхалові одинадцять років. Він ходить до школи, мріє, багато читає, звісно, пустує. Та найзаповітніше його бажання – мати родину. Бо хлопець живе в дитячому будинку - особливому дитбудинку, де мешкають незвичайні вихованців. Міхал знайомиться з 14-річною Сильвією, яка марить театром. Разом з іншими вихованцями вони ставлять спектакль за пʼєсою, яку пише Міхал. Діти впевнені, що їхню гру побачить багато людей, і Театр Невидимих Дітей прославиться. Але у день довгоочікуваної премʼєри вихованці довідуються, що в країні запровадили військовий стан…

[Для середнього шкільного віку]

ЦБД(с)

Terra інклюзія 2018 : збірка інклюзивних оповідань. – К. : Видавничий центр «12», 2018. – 206 с.

До збірки увійшло вісім творів переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”. Оповідання різні, але вони об’єднані любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волі. Життєві обставини у всіх літературних героїв різні, але всі вони прагнуть жити гідним повноцінним життям. Серед оповідань збірки ви обов’язково знайдете «свій» твір. Після прочитання цих творів вам захочеться ЖИТИ! Довго, щасливо, повноцінним життям, з повагою до кожної людини, без стереотипів та обмежень. Книжка є незамінною помічницею для проведення тематичних занять у закладах освіти.

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)

Скреттінг, Гюдрун. Антон та інші нещастя : повість / Г. Скреттінг; пер з норв. Н. Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 248 с.

Антонові – дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга – Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити власних батьків. І завдання ці – не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька – не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси у жінок невеликі... Та крок за кроком, витівка за витівкою – і задуми Антона та Іне стають все досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох.

[Для середнього шкільного віку]

ЦБД(с)

Ягелло, Йоанна. Зелені мартенси : повість / Й. Ягелло ; пер. з польськ. Я. Івченко. - Львів : Урбіно, 2017. - 216 с.

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми - доводиться на невизначений час стати головою родини. Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще – оптимізм, який дівчина просто випромінює. Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Отилію. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, щось більше?

[Для старшого шкільного віку]

ЦБД(ст)