Січовик, І. П. Весела грамота : букварик, абетка / І. П. Січовик. – К. : Велес, 2004. – 64 с. : ілюстр.

Веселі, талановито написані вірші та скоромовки знаного дитячого поета І. Січовика допоможуть малятам легко і з задоволенням вивчити звуки і букви, а другий розділ книги – «Читаночка» подарує маленькому читачеві насолоду від спілкування з гарним художнім словом. Невеличкі дотепні віршики розкажуть малюкам про ноти і про кольори, про тварин і рослини, запропонують розгадати загадки і знайти загублені букви. Яскраві веселі ілюстрації вдало доповнюють текст книги.

[Для дошкільників]

ЦДБ(мл), б/ф 04, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 17, 19

Кулиш, В. Г. Занимательный английский для детей : сказки, загадки, увлекательные истории / В. Г. Кулиш. - Донецк : Сталкер, 2001. - 320 с. : ил. - (Скоро в школу).

Материал, собранный в этой книге, предназначен для внеклассной и клубной работы по изучению английского языка в начальной школе. Сценарии детских праздников, сказки, загадки, увлекательные истории, стихи и кроссворды помогут учителям, родителям и всем заинтересованным сделать процесс обучения для 1-3 классников легким и интересным. В книге представлены также страноведческие материалы, варианты тематических планов клубной и факультативной работы по изучению английского с младшекласниками. Есть список дополнительной литературы и методические советы в помощь учителям и родителям.

[Для младшего школьного возраста]

ЦДБ(мл), б/ф 04

Січовик, І. Словограй : ігри з буквами та словами / І. Січовик ; худож. Р. Беспятов, Г. Філатов. -  К. : Сакцент Плюс, 2005. - 96 с. : ілюстр. – (Весела школа).

Книжечка допоможе молодшим школярам відчути красу та розмаїття рідної мови, сприятиме розвиткові творчих навичок. До «Словограю» входять загадки і кросворди, скоромовки та ребуси, анаграми і шаради та просто хитромудрі запитання.
Знаєте, з яких двох буков можна приготувати смачну страву? З
єднайте літери Ка і Ша і одержите чудову духмяну кашу. А ЖАБУ перетворити на КОЗУ ви можете? А можете пояснити, чому в математичній граматиці 1+1=1?
Шановні батьки та вчителі! Прочитайте книжечку разом зі своїми школяриками, попрацюйте і пограйтеся разом з ними, і ви відчуєте справжнє задоволення від спілкування з гарним віршованим і прозовим словом, з чудовими малюнками. А вашим дітям «Словограй» стане ще й суттєвою допомогою у засвоєнні курсу рідної мови.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦДБ(мл), б/ф 10, 11

Грановская, Л. М. Словарь имен и крылатых выражений из Библии / Л. М. Грановская. – М. : Астрель : АСТ, 2003. – 288 с.

Краеугольный камень, бальзам на душу, волк в овечьей шкуре, египетская тьма, хлеб насущный, козел отпущения – эти и многие подобные выражения настолько прочно вошли во многие языки мира, что не всегда, используя их, люди дают себе отчет, что первоисточником этих приобретших статус крылатых выражений является Библия – книги Ветхого и Нового Завета. Читатель найдет в словаре более 300 самых распространенных библейских образных выражений, объяснения к ним, а также примеры их употребления в литературных текстах.
Автор предлагает нам познакомиться также с 400-ми библейскими именами, их толкованием, связанными с ними библейскими сюжетами, представляет список произведений литературы, живописи и музыки, увековечивших то или иное имя.

[Для старшего школьного возраста]

ЦДБ(с), б/ф 03, 06, 07, 08, 09, 11

Чубач, Г. П. Букварик : я збираюся до школи / Г. П. Чубач ; [худож.: Ю. Правдохіна, Г. Бодякова]. –  К. : Країна Мрій, 2005. – 48 с. : ілюстр. – (Сонечко).

Це, звичайно, ще не справжній Буквар, але для діток, які тільки готуються стати першокласниками, він якраз згодиться. Книжечка допоможе малятам вивчати букви і цифри, запам’ятати, як вони пишуться. А сприятимуть цьому барвисті малюночки із зображенням цифр і літер та чотирирядкові веселі віршики. Такі, приміром:

Торт нарізали ножем.
На ножі зостався крем.
Крем злизати просто,
Але ніж той – гострий!

Так представлена літера «Т». А цифра «2» виглядає і зовсім красунею:

Двійка хвостик задирає,
Шию витягла струнку.
І так гарно пропливає,
Наче лебідь по ставку.

Талановитий і з любовю укладений «Букварик» принесе справжнє задоволення як малюкам, так і тим, хто допомагатиме їм у засвоєнні азів шкільної науки.

[Для дошкільників]

ЦДБ(мл), б/ф 07, 08, 09, 10, 11, 25, 26


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"