Нащадок степу : спогади про Валеряна Підмогильного / упоряд. М. Чабан. – Дніпропетровськ : Ліра ЛТД, 2001. - 221 с. : ілюстр.

Книга містить спогади про талановитого письменника, представника трагічної доби Розстріляного Відродження. Сюди ввійшли і власне спогади та листи сучасників: Б. Антоненка-Давидовича, В. Поліщука, Т. Осьмачки, Д. Гуменної, і публікації дослідників творчості В. Підмогильного, і поетичні твори, присвячені йому. Читач знайде у книзі довідки про авторів уміщених матеріалів, бібліографічний список «Валер’ян Підмогильний і Придніпров’я», фотоілюстрації.
Вийшла «Нащадок степу» уже другим виданням і буде цікавою старшокласникам та всім, хто не байдужий до історичних сторінок української літератури.

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с)

Панасенко, Т. М. Марко Вовчок / Т. М. Панасенко. – К. : Укрвидавполіграфія, 2013. – 128 с.

Бурхливим, яскравим, сповненим тривог і надій було життя письменниці з чоловічим псевдонімом. Росіянки, яка писала українською. Сильної, вольової, рішучої і самостійної жінки. Надзвичайного таланту особистості, яка залишила яскравий слід в історії не лише української чи російської, а й європейської культури. На долю Марії Олександрівни Вілінської, відомої в літературі як Марко Вовчок, випало чимало випробувань, успіхів і поразок. Авторська розповідь про життєвий шлях видатної письменниці цікава, насичена багатьма історичними, біографічними та літературними подробицями. Вона допомагає читачеві створити в своїй уяві цільний і яскравий образ людини, яка в кінці свого життя мала право так сказати: «У мене могли бути помилки, слабості, як у більшості людей, але в головному я ніколи не оскверняла себе відступництвом».

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 02

Читати онлайн: https://online-knigi.com/page/229783?page=1

Усі українські поети / упоряд.: Ю. І. Хізова, В. В. Щоголева. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 448 с. – (Іду на урок).

Усі – від давніх Івана Величковського та Григорія Сковороди до сучасних Юрія Андруховича та Ігоря Римарука – поети, чия творчість увійшла до шкільної програми з української літератури для 5-11 кл., зайняли своє місце у книзі. Кожному з них присвячена стаття про життя і творчість, де є огляд програмних поетичних творів і самі тексти поезій. У кінці кожної статті – невеличкий список додаткової літератури. А в «Додатках» читач знайде матеріали про основні літературні угрупування, про сучасну поезію, про художньо-стильові напрями і течії в літературі та ще чимало цікавої інформації. Книга зможе допомогти школярам у підготовці до змагань, а найбільш вдумливим – ще й зрозуміти, що справжня поезія для гармонійного розвитку людини, за словами поета, так само потрібна, «як вода й повітря, хліб і сіль». (М. Рильський).

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 02, 08, 09, 10, 24

Росінська, О. А. Українська література : сучасний довідник школяра і студента / О. А. Росинська. – Донецьк : БАО, 2009. – 368 с.

Довідник, укладений згідно зі шкільною програмою, призначений для старшокласників та абітурієнтів, які б хотіли перевірити та систематизувати своє знання з української літератури, підготуватися до творчої роботи, екзамену чи тематичного оцінювання. Книга містить розповіді про життя і творчість українських письменників, невеличку енциклопедію літературних угрупувань та об’єднань першої половини ХХ ст., а також новітніх. Корисним для читача буде і розділ, присвячений художньо-стильовим напрямам і течіям, словничок літературознавчих термінів та довідник літературних псевдонімів, якими послугувалися автори, згадувані у виданні.

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с)

Усі українські письменники / упоряд.: Ю. І. Хізова, В. В. Щоголева. – Харків : Торсінг плюс, 2009. – 384 с. – (Іду на урок).

Мета цього видання – полегшити життя школярам при вивченні курсу української літератури. Читачі знайдуть тут  розповідь про всіх українських письменників, твори яких вивчаються у 5-11 кл. Кожна стаття починається із стислого огляду життя і творчості письменника, містить короткий аналіз основних творів, що входять до шкільної програми, і доповнюється невеличким списком додаткової літератури про письменника та його твори. Окремо розглядаються літературні угрупування першої половини ХХ ст.. та кінця ХХ – початку ХХІ ст.., література «шістдесятників», твори для дітей і про дітей, сучасна українська література. Завершують видання статті, присвячені аналізу художньо-стильових  напрямів і течій у літературі та короткий словник літературознавчих термінів.

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с)


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"