Козлов, Сергій. Їжачок у тумані : казки про справжнє / С. Козлов. – К. : Час майстрів, 2016. – 104 с. : ілюстр. – (Найкраще – дітям).

Їжачок, Ведмедик, Заєць, Ослик, Білка - друзі, які ніколи не розлучаться. Вони допомагають дітям і дорослим відкривати світ добра й любові. До книжки увійшли історії, які хочеться перечитувати, кожного разу знаходячи в них щось нове й важливе. Автору вдалося так багато вкласти в кожну маленькудитячу казку. Історії про Їжачка в тумані і його друзів ― філософія, яка допомагає людям відкривати для себе справжній всесвіт і розуміти своє місце в ньому. Це книга надовго. Познайомте з нею і вашу дитину.

[Для дошкільного віку]

ЦБД(мл)

Сто казочок із чарівного лісу / М. Саве та ін. ; худож. С Алястра та ін. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 112 с. : ілюстр.

Якщо ви любите гуляти в лісі, вдихати запах опалого листя, вранішньої імли, тобі подобаються ялинки, гриби, м'якенький лісовий мох і сонячні галявини? Ти любиш дивитися, як пробігають хащами лісові звірята, тебе чарують таємниці лісових гномів, фей, лісовичків і тролів, , то книжка ця саме для вас…
Ці сто казочок, що переповнені чарами, загадками і магією, поведуть тебе у таємничий лісовий світ. Як настане тиха вечірня пора, цю книжечку читатимуть тобі тато або мама, і на кожній сторінці буде окрема казка, то зворушлива, то таємнича, то загадкова - захоплива казка, якої ти ніколи не забудеш...

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Кнутсон, Єста.Пригоди Пелле Безхвостого : повість - казка / Є. Кнутсон; пер. зі швед. Г.Кирпи; ред. О.Чередниченко; худ. оформл. О.Рути. - К. : Юніверс, 2005. - 96 с. : ілюстр.

Ну як не полюбити такого гарненького котика, як Пелле? І зовсім не важливо, що в нього немає хвостика! Головне, що в нього добре і любляче серце! Пелле зустрічаються у житті різні люди і різні коти – хороші і погані. Проте йому все вдається, адже добро рано чи пізно перемагає зло. Ця книга настільки цікава, що від неї не тільки діти, а й батьки у цілковитому захваті!

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл), б/ф 16

Кнутсон, Єста. Пелле Безхвостий у школі : повість-казка / Є. Кнутсон ; пер. зі швед. Г. Кирпа ; ред. О. Чередниченко ; худож. О. Рута. - К. : Юніверс, 2010. - 100 с. : ілюстр.

Цього разу Пелле випаде побувати у справжній школі на справжньому уроці і вчинити там справдешній переполох, а також трохи повчитися в котячій школі. І не тільки повчитися, а й спробувати себе в ролі вчителя. А ще встигнути побувати в Копенгагені і зробити багато добрих справ. Звісно ж, і в цій книжці не обійдеться без підступів котів-лиходіїв на чолі з рудим Монсом, якому весь час хочеться влаштовувати пастки для довірливого Пелле. Та Пелле завжди щастить дотепно, з гумором вийти зі скрутної ситуації, та ще й пошити в дурні своїх кривдників.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Конопницька, Марія. Про краснолюдків і сирітку Марисю / М. Конопницька; пер. з польськ. Л. Андрієвська. – К. : Знання, 2017. – 191 с. – (Скарби : молодіжна серія)

Ця казкова повість складається з безлічі різних історій, що відбуваються з чарівними істотами – краснолюдками, які, перезимувавши у своєму підземному царстві, навесні піднялися на поверхню. Вони охоче спілкуються з дітьми, бо тільки ті можуть їх бачити. А щодо дорослих, то, як і у кожній казці, допомогу отримують лише добрі та працьовиті, а жадібні та злі бувають покарані. Так краснолюдки змогли зробити бідного селянина багатим, а його дітей здоровими і сильними, а ще допомогли сирітці Марисі знайти родину. І тільки закінчивши всі справи, вони повертаються до свого підземного царства.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)