Кнутсон, Єста. Пелле Безхвостий у школі : повість-казка / Є. Кнутсон ; пер. зі швед. Г. Кирпа ; ред. О. Чередниченко ; худож. О. Рута. - К. : Юніверс, 2010. - 100 с. : ілюстр.

Цього разу Пелле випаде побувати у справжній школі на справжньому уроці і вчинити там справдешній переполох, а також трохи повчитися в котячій школі. І не тільки повчитися, а й спробувати себе в ролі вчителя. А ще встигнути побувати в Копенгагені і зробити багато добрих справ. Звісно ж, і в цій книжці не обійдеться без підступів котів-лиходіїв на чолі з рудим Монсом, якому весь час хочеться влаштовувати пастки для довірливого Пелле. Та Пелле завжди щастить дотепно, з гумором вийти зі скрутної ситуації, та ще й пошити в дурні своїх кривдників.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Кнутсон, Єста.Пригоди Пелле Безхвостого : повість - казка / Є. Кнутсон; пер. зі швед. Г.Кирпи; ред. О.Чередниченко; худ. оформл. О.Рути. - К. : Юніверс, 2005. - 96 с. : ілюстр.

Ну як не полюбити такого гарненького котика, як Пелле? І зовсім не важливо, що в нього немає хвостика! Головне, що в нього добре і любляче серце! Пелле зустрічаються у житті різні люди і різні коти – хороші і погані. Проте йому все вдається, адже добро рано чи пізно перемагає зло. Ця книга настільки цікава, що від неї не тільки діти, а й батьки у цілковитому захваті!

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл), б/ф 16

Прокофьева, Софья. Новые приключения Белоснежки / С. Прокофьева; худож. Г. Нечитайло. - М. : Росмэн, 2010. - 96 с. : ил.

Чудесно иллюстрованная книга о Белоснежке, ее друзях-гномах, любящем ее принце и злой королеве Морганде. Каждая история – новое приключение. Это идеальная книга для тех читателей, которым трудно расстаться с полюбившимися с детства героями.

[Для младшего школьного возраста]

ЦБД(мл)

Конопницька, Марія. Про краснолюдків і сирітку Марисю / М. Конопницька; пер. з польськ. Л. Андрієвська. – К. : Знання, 2017. – 191 с. – (Скарби : молодіжна серія)

Ця казкова повість складається з безлічі різних історій, що відбуваються з чарівними істотами – краснолюдками, які, перезимувавши у своєму підземному царстві, навесні піднялися на поверхню. Вони охоче спілкуються з дітьми, бо тільки ті можуть їх бачити. А щодо дорослих, то, як і у кожній казці, допомогу отримують лише добрі та працьовиті, а жадібні та злі бувають покарані. Так краснолюдки змогли зробити бідного селянина багатим, а його дітей здоровими і сильними, а ще допомогли сирітці Марисі знайти родину. І тільки закінчивши всі справи, вони повертаються до свого підземного царства.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

И тогда водяной засмеялся и другие скандинавские сказки / худож. О. Демченко. - Харьков : Ранок, 2016. - 64 с. : ил. - (Золотая коллекция).

Эти книги читали детям сто лет назад и читают сейчас. Их будут читать и в будущем. Эти книги читают повсюду. Потому что они – из золотого фонда мировой детской литературы. Скандинавские народные сказки - это особый волшебный мир, населенный фантастическими существами. И все же главные герои этих сказок - добрые и честные люди, верящие в справедливость. Простой солдат разбогатеет, бедный сирота станет королем, дочь колдуна - королевой. А все потому, что добро всегда побеждает зло.

[Для младшего школьного возраста]

ЦБД(мл), б/ф 04, 09, 15, 2