Кононенко, Олексій. Сонце і місяць : казки та легенди про давніх слов’ян / О. Кононенко; худож. Я. Кернер-Вернер. – К.: ФОП Зеленський В. Л., 2018. – 176 с. : ілюстр.

Казки, легенди, вірування… Як на крилах вони перелітають із століття у століття, від покоління до покоління. Ці неповторні духовні скарбі далеких пращурів з їх чарівною символікою, незвичними для нас персонажами, які мають нелюдську магічну енергію, здатність перевтілюватися, - розповідають нам про духовне життя наших давніх предків – слов’ян. Не пізнати їх – просто обікрасти себе.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Вдовиченко, Галина. Мишкові миші з продовженням / Г. Вдовиченко; мал. І. Черняк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 148 с. : ілюстр.

Одразу дві захопливі історії про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» - вийшли під однією обкладинкою! Що може об’єднати звичайну сіру мишу, лабораторну, лялькову, польову, комп’ютерну мишку, щура, кажана та хлопчика Мишку? Музика! Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка. Та на щляху до злагоди та гармонії багато перешкод…

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Рутківський Володимир. Бухтик з тихого затону : казкова повість / В. Рутківський; іл. Р. Попського. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-А-ГА, 2018. – 240 с. : ілюстр.

Відпочиваючи у лісовому санаторії, Сергійко з друзями задумали казку для дівчинки Олі, яка захворіла. Таким чином, хлопчики придумали милого і доброго казкового Бухтика, який був дуже схожий на іграшку Олі. Але діти навіть не могли собі уявити, що вигадані ними русалки, водяники, лісовики і Бухтик оживуть не тільки в їх фантазіях, але й в реальності. Ця повість, звичайно ж, не про казкових героїв, а про дитячу дружбу, розуміння і вміння прийти на допомогу.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Пагутяк, Галина. Втеча звірів або Новий бестіарій : роман / Г. Пагутяк; іл. М. Паленка. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-А-ГА, 2018. – 240 с. : ілюстр.

Чому звірі покидають людей і відпливають на чарівному кораблі? Адже наша Земля така велика… Про це ви дізнаєтеся, прочитавши перший філософсько-казковий роман для дітей. Автор написала цю книжку, бо звірі справді можуть нас залишити. Адже ми не визнаємо їх за своїх братів, знущаємося, і, страшно подумати, вбиваємо. Вони більше не хочуть жити з нами. Сумно буде, коли на Землі залишимося ми самі! Звірі знають про це. А чи знають люди?.. У цій книжці початок важливіший за кінець. Тому не радимо читати з кінця, бо книжка жива і до неї треба наближатися повільно, щоб не сполохати

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Кузякин, Кузька. Каждый может поцеловать Принцессу : сказки о девчонке из дворца / К. Кузякин; худож. И. Черняк. - Харьков : Виват, 2018. - 80 с. : ил. - (Мечтатели).

События этой удивительной истории развиваются столь неожиданно и стремительно, что читателям точно не придётся скучать. В королевстве случилась большая неприятность: сбежал генерал-бухгалтер, похитив всю королевскую казну. Чтобы спасти положение, Король и Главный Советник решают пойти на хитрость. И теперь каждый, кто оплатит взнос и отгадает три загадки, сможет поцеловать вдруг впавшую в спячку Принцессу. Вот только эта непоседа совсем не хочет ни спать, ни целоваться…

[Для младшего школьного возраста]

ЦБД(мл)