Дяченко Марина. Дивовижні пригоди звичайних речей / М. Дяченко, С. Дяченко; пер. з рос. О. Негребецького; ілюстр. Д Кавеліної; худож.-оформ. В. Карасик. – К. : Довженко Букс, 2018. – 31 с. : ілюстр.

Якщо гарно придивитися і прислухатися – виявиться, що звичні речі, які нас повсякденно оточують, живуть своїм цікавим життям, часом дуже непростим. Але ми, люди, можемо їм допомогти розв’язати їхні проблеми! І от вже - полохливий поїзд більше не боїться птахів, допитлива річка здійснила свою давню мрію, звичайний шарфик пережив подвійне перетворення, а водогін став справжнім музикантом! Про ці та інші дивовижні пригоди звичайних речей, ви прочитаєте в цій добрій книзі.

[Для дошкільного віку]

ЦБД(мл)

Вороніна, Леся. Пригоди голубого папуги / Л. Вороніна ; мал. К. Штанко. – К. : Знання, 2018. – 56 с. : ілюстр.

Якщо ви любите історії, сповнені пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині комп’ютерної гри, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив­ папуга Антось. А ще ви познайомитеся з космічними прибульцями, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Якими таємницями поділяться­ вони з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання “Таємниця Чорного озера”.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Вдовиченко, Галина. Мишкові миші з продовженням / Г. Вдовиченко; мал. І. Черняк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 148 с. : ілюстр.

Одразу дві захопливі історії про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» - вийшли під однією обкладинкою! Що може об’єднати звичайну сіру мишу, лабораторну, лялькову, польову, комп’ютерну мишку, щура, кажана та хлопчика Мишку? Музика! Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка. Та на щляху до злагоди та гармонії багато перешкод…

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Кононенко, Олексій. Сонце і місяць : казки та легенди про давніх слов’ян / О. Кононенко; худож. Я. Кернер-Вернер. – К.: ФОП Зеленський В. Л., 2018. – 176 с. : ілюстр.

Казки, легенди, вірування… Як на крилах вони перелітають із століття у століття, від покоління до покоління. Ці неповторні духовні скарбі далеких пращурів з їх чарівною символікою, незвичними для нас персонажами, які мають нелюдську магічну енергію, здатність перевтілюватися, - розповідають нам про духовне життя наших давніх предків – слов’ян. Не пізнати їх – просто обікрасти себе.

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)

Пагутяк, Галина. Втеча звірів або Новий бестіарій : роман / Г. Пагутяк; іл. М. Паленка. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-А-ГА, 2018. – 240 с. : ілюстр.

Чому звірі покидають людей і відпливають на чарівному кораблі? Адже наша Земля така велика… Про це ви дізнаєтеся, прочитавши перший філософсько-казковий роман для дітей. Автор написала цю книжку, бо звірі справді можуть нас залишити. Адже ми не визнаємо їх за своїх братів, знущаємося, і, страшно подумати, вбиваємо. Вони більше не хочуть жити з нами. Сумно буде, коли на Землі залишимося ми самі! Звірі знають про це. А чи знають люди?.. У цій книжці початок важливіший за кінець. Тому не радимо читати з кінця, бо книжка жива і до неї треба наближатися повільно, щоб не сполохати

[Для молодшого шкільного віку]

ЦБД(мл)