Бібліоскарбничка

Фахівці Централізованої системи бібліотек для дітей взяли участь в стратегічній сесії "Міські бібліотеки Дніпра. Майбутнє"

Основний висновок сесії - бібліотеки повинні стати культурно-інформаційними центрами, які будуть надавати широкий спектр послуг для різних цільових груп. Бібліотекарі міста готові та здатні змінюватися самі та трансформувати бібліотеки на відкритий доступний простір, цікавий та корисний для всіх місцян

 

  

Щороку 2 квітня, в день народження дитячого письменника Ганса Кристіана Андерсена, в усьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. Свято встановлено з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги (IBBY) – некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва

В усіх дитячих бібліотеках м. Дніпро відбудуться різноманітні заходи присвячені Міжнародному дню дитячої книги

15 жовтня 2020 року в бібліотеці-філії № 16 МКЗК «ЦСБД» відбулася година спілкування «Бібліотеки для дітей: нові виклики, нові можливості». Фахівці прийшли до висновку, що карантин довів: бібліотеки для дітей спроможні долати виклики і знаходити нові форми роботи, продуктивно використовуючи нові технології

2021 рік – Рік промоції читання
Ситуація з читанням в Україні погіршується. Показники читання на низькому рівні. Це створює проблеми із грамотністю та освіченістю. Популяризація читання впливає на грамотність, саморозвиток. А книги можуть стати першим кроком на шляху досягнення цієї мети. Книга повинна стати новою модою.

Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Українським інститутом книги розпочало всеукраїнську акцію з промоції читання. У її межах українські громадські діячі, співаки, музиканти поділяться враженнями від улюблених книг.
Завдяки цій акції більше людей зможуть знайти свої книги і своїх авторів.

Промоція читання передбачає:
- Підняття соціального статусу читання;
- Формування звички читання з дитинства;
- Поширення моди на літературу;
- Формування мотивацій до читання;
- Формування у населення сприйняття бібліотеки як місця комфортного та корисного дозвілля.


Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило громадське обговорення проекту Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія». Документ розроблено у зв'язку з необхідністю кардинальних змін у підходах до промоції читання як усвідомлено обраної практики саморозвитку задля всебічного та гармонійного розвитку особистості, зокрема критичного мислення та освітнього рівня.

 

 

 

8 жовтня в бібліотеці-філії № 11 відбувся круглий стіл «Сучасні бібліотеки: креативний простір для розвитку юної особистості».

Сучасне суспільство потребує креативних особистостей, здатних нестандартно мислити, оригінально вирішувати різноманітні завдання, виявляти творчу ініціативу.

Формування творчих вмінь, творчого мислення, розвиток креативності через книгу і читання – одне з пріоритетних завдань бібліотеки для дітей.

Своїми напрацюваннями в питаннях підтримки творчого потенціалу читачів через різноманітні практики поділилися завідуючі бібліотек-філій № 11; № 15; № 30.

Учасники круглого столу виробили конструктивні пропозиції щодо активізації роботи бібліотек в даному напрямку.