Вітаємо талановитого ілюстратора Пузиренко Марину (м. Харків) з отриманням Почесного диплома Міжнародної Ради по книгам для дітей (IBBY) 2014 р. за книжку «Лускунчик», що побачила світ в 2010 році у видавництві «Ранок». 

IBBY (Міжнародна Рада по книгах для дітей) є неприбутковою організацією, що була заснована в Цюріху (Швейцарія) у 1953 році. Ця міжнародна Асоціація поєднує ентузіастів з різних країн світу, що присвятили себе служінню книзі і дітям, прилученню дітей до читання.

У чому місія IBBY?

- Через дитячу книгу сприяти взаєморозумінню між народами.
- Книги дають дітям знання про традиції і культурні цінності різних країн, що сприяють розвиткові взаєморозуміння між народами, допомагають збереженню світу.
- Надати дітям в усьому світі можливість мати доступ до кращих зразків мистецтва слова і поліграфії.
- Читання книг є основою для розвитку інтелекту дитини, ключем до успішної адаптації в мінливому світі. Неграмотність - проблема не тільки малорозвинених, але і багатих країн.
- Заохочувати видання і поширення якісної у всіх відносинах дитячої книги, особливо в країнах, що розвиваються.
- Забезпечувати підтримку і навчання людей, що працюють у сфері дитячої книжкової культури.
- Заохочувати наукові дослідження в області культури книги.
IBBY у своїй діяльності спирається на принципи Міжнародної Конвенції по правах дитини (1990 р.), де одним з головних прав юної особистості проголошене право дитини на середню освіту і доступ до інформації. http://uashow.tv/stb/ Резолюція призиває сприяти виданню і поширенню дитячих книг. На IBBY поширюється патронаж ЮНЕСКО.

Вітаємо талановитого ілюстратора Володимира Штанка (м. Київ) з отриманням Почесного диплома Міжнародної Ради по книгам для дітей (IBBY) 2012 р.

 

 

 

2 квітня 2013 року
Міжнародний День дитячої книги

Коментар автора постера – Ешлі Брайена, ілюстратора (США)
«Всесвітнє насолодження Книгою»

Поезія дуже важлива в нашому житті, тому що віддзеркалює багато його аспектів. В мене вірші народжують велику кількість найрізноманітніших образів. Поетичні рядки дитячої письменниці Пет Мора (США)
      «Ми можемо читати, ти і я,
        Ми спілкуємось за допомогою слів.
        З слів складаються тексти книг,
        Які ми беремо в руки, щоб їх читати.
        Коли ми перегортаємо книжкові сторінки,
        Ми відчуваємо спокійну, або бурхливу течію річки,
        Пташиний спів, здійснюємо мандрівки на Луну.
        Читання надає можливість блукати таємничими похмурими замками,
        І тримати в руках запашні квіти.
        В книжках сміливі дівчата літають,
        Хлопці ловлять зірки як рибу,
        Ти і я читаємо, мандруючи світом.
        Книги в усьому світі несуть радість».
Ці рядки допомогли мені створити постер до Міжнародного Дня дитячої книги 2013 року. Я намагався за допомогою малюнка розкрити зміст і дух вірша, зробити його зрозумілим для людей різних країн, не зважаючи на їхні культурні та історичні особливості.

6-го грудня 2012 року під час традиційного зимового книжкового ярмарку “МЕДВІН: Книжкова коляда” в Києві відкрилась виставка ілюстраторів дитячих книжок, учасників бієнале BIBIANA - графіків Н. Шигаєвої, Т. Денисенко та інших.
Компанія "МЕДВІН" була заснована в 1990 році,  займається виставковою діяльністю вже 12 років. Тому презентація діяльності UA IBBY, виставка та інші урочистості були дуже почесними, їх з зацікавленням зустрічали глядачи та видавці .
Також під час відкриття книжкового фестивалю Медвін відбулось урочисте нагородження почесним дипломом IBBY 2012 (Міжнародної ради з дитячої книги) художника Володимира Штанко. Відомі письменники Брати Капранови запросили на сцену для урочистої події Настасью Шигаєву, ілюстратора, члена координационої ради секції UA IBBY від групи громадськості, яка підтримує діяльність Міждународної организації  IBBY в м. Києві. Н.Шигаєва розповіла присутнім про діяльність UA IBBY та вручила Диплом художнику за його ілюстрації до книги М. Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканькі".
8-го грудня 2012 на Медвіні також пройшов майстер-клас по виготовленню ілюстрації для листівки -розгортки,  яку провела учасник бієнале та член координаціїної ради UA IBBY - Настасья Шигаєва.


Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Russian Spanish

 • Бібліотека-філія № 6

  Фантастична мандрівка у "Світ казки чарівної"

 • Бібліотека-філія № 4

  Персональна виставка "Мистецький простір Європи та світу"

 • Бібліотека-філія № 2

  Гостюємо у казок!!! День казки

 • Бібліотека-філія № 3

  Бесіда-порада для підлітків "Доброта зближує серця"

 • Центральна бібліотека для дітей

  Центральна бібліотека для дітей влаштувала незабутнє свято для своїх читачів: переможців конкурсу "Книжкова веселка"