Железняк, Г. В. Відкритий космос : Земля, Всесвіт / Г. В. Железняк ; іл. М. А. Заремби,  О. В. Назаренка. – Харків : Фактор, 2005. – 192 с. : ілюстр. – (Золотий перетин).

Виходимо, читачу, у відкритий космос. Скафандр не обов’язковий. Інші обладунки – теж. Усе, що потрібно, - це уважність і допитливість. Ну і трохи вільного часу. Отже, перед тобою – безмежні космічні простори: зірки і сузір’я, планети і галактики, комети і астероїди, коричневі карлики і чорні діри…
Який би ти не обрав маршрут, подорож, безумовно, буде цікавою. Адже в книзі зібрано чимало цікавих фактів про Всесвіт, нашу Сонячну систему, про зародження та останні досягнення астрономії, про те, яких успіхів досягло людство у дослідженні космосу. Чимало чудових ілюстрацій створять для тебе справжню атмосферу космічної мандрівки. Знайдеш тут і справжню карту зоряного неба, яка дасть змогу не заблукати у космічному безмежжі, та поради, як з нею працювати. Глосарій у кінці книги допоможе з’ясувати значення нових для тебе слів і понять, а предметний покажчик – швидко знайти потрібну інформацію.

[Для старшого шкільного віку]

ЦДБ(с), б/ф 03, 04, 10, 11, 13, 14, 19